| AncaAA1603 a întrebat:

Bună TPU. Am o curiozitate, sunt in clasa a 10a si am aproape 18 ani. Anul trecut am facut un transfer de la liceu la profesionala si anul asta vreau sa ma transfer din nou dar in alt oras din cauza unor probleme familiale. vreau sa stiu daca pot, mentionez ca am cateva absente.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Numai daca intrunesti TOATE conditiile cerute de Ministerul Educatiei si invatamnatului, probabil ca se va putea.

Absentele duc la scaderea notei la purtare si transefrul nu s epoate face daca ai sub 9 la purtare.
Mergi la scoala zi de zi si ora de ora, sa nu mai acumulezi absente si sa ai toate mediile incheiate peste 5, sa nu ramai corijenta sau repetenta ca atunci transeferul nu mai este posibil.

| AncaAA1603 explică (pentru Violleta2022):

Care ar fi acele conditii?

2 răspunsuri:
| sammie a răspuns:

Da, cred că poți.