| Sonofawitch a întrebat:

Buna tpu..am o intrebare..am gasit o inghetata de la betty ice care are mai putine calorii decat celalalte doar 106 la 100 de grame dar este pentru diabetici si are insulina si fructoza daca nu ma insel.intrebarea mea este urmatoarea:imi poate afecta cumva greutatea aceasta inghetata? nu sunt diabetic, sunt sportiv de performanta.multumesc.funda

Răspuns Câştigător
| Amilik a răspuns:

Inghetata de care vorbesti tu nu contine insulina ci inulina(care este o fibrulina si nu are nici o legatura cu insulina medicamentul).
Ingrediente
-lapte praf degresat rehidratat
-fructoza
-fibruline(inulina 6%)
-grasimi vegetale
-aspartam
-acesulfam-k
-emulgatori- monodigliceride ale acizilor grasi
-stabilizatori - guma de guar, guma de carruba, carrageenani
-aroma naturala de vanilie
-colorant natural - curcumin
O poti manca fara nici un fel de problema doar sa nu abuzezi si sa mananci multe odata. tongue

| Elena_Larisa_Checherita_1986 a răspuns (pentru Amilik):

Imi puteti spune cum arata si cum se numeste?

1 răspuns: