| giuliaelena666 a întrebat:

Buna TPU! Am o intrebare la care am nevoie de raspunsuri sincere. Sunt impreuna cu iubitul meu de 1 an si jumatate iar el recent si-a facut un grup nou (prin intermediul unui prieten vechi pe care il cunosc si eu) iar in acest grup vin si fete( una din ele e iubita unui baiat din grup, una e prietena ei si mai sunt fete pe langa care cin uneori aduse de alte persoane). Noi 2 iesim o zi da, una nu( in ziua in care iesim, cand plec acasa el mai sta cu acel grup iar in ziua in care nu iesim tot cu acel grup sta) iar eu i-am precizat faptul ca ma simt oarecum deranjata ca dintr-o data sta si cu fete. Mi-a spus ca pe el nu il intereseaza si ca cine ca sa stea cu baietii. Recent m-a adus si pe mine o data ca sa vad ca nu se intampla nimic si ca e totul ok, dar oricum nu a fost cine stie ce. El mi-a spus ca o sa ma mai ia cu e doar ca vrea si el sa stea cu baietii (nu va ganditi ca stau degeaba daca vin acolo, vorbesc si eu, nu stau pe langa). Eu il inteleg cand vine vorba de asta dar a sta cu baietii si a sta si cu fete pe langa sunt 2 lucruri diferite pentru mine. Si ma gandesc asa:
de ce poti sta oarecum in fiecare zi cu acel grup unde sunt si fete, dar pe mine nu ma poti aduce in fiecare zi deoarece "vrei sa stai cu baietii". Nu pot trece peste acest gand pur si simplu, simt ca ajunge sa stea mai mult cu/pe langa acele fete decat cu mine. Adica nici nu ii pot spune sa nu mai stea din acest fapt, fiindca nu vreau sa fiu acel fel de persoana, dar eu ma simt foarte aiurea cand vine momentul sa plec acasa dupa ce ies cu el si stiu ca se duce sa mai stea unde sunt si alte fete, iar ziua urmatoare iese tot cu acel grup…Nu vreau sa ma credeti o sarita de pe fix, dar vreau sa fiti sinceri cu mine si sa imi oferiti un ajutor daca se poate fiindca simt ca sunt consumata de acest lucru

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Problema ta e gelozia care desparte nenumarate relatii! Atata vreme cat se intoarce mereu la tine, simti ca te iubeste, poate o si spune, iti arata ca te iubeste, ce conteaza cu cine sta cand nu e cu tine si cat sta?
Iubirea e pe incredere! Invata sa ai incredere in el! Daca vrea sa te insele, oricum te inseala si cu tine de mana, nu ai ce face! Lasa-l sa respire nu-l sufoca ca se va satura de tine si de gelozia ta si atunci chiar daca te iubeste te va parasi pentru linistea lui sufleteasca!
Sa nu mai fi geloasa si lasa lucrurile sa decurga normal, fara drame! Daca el iti este sortita tie, atunci a ta va fi, daca nu, atunci oricum nu poti schimba asta si iti faci inima rea degeaba! Iar cu gelozia lupti impotriva sortii, chiar de ar fi sa fie a ta, gelozia ta tot va va despartii...

| Continchiscontsters a răspuns:

Ești geloasa este absolut normal gelozia vine pentru ca îți pasa de acea inima o iubești pe acea inima sincer și cu Adevărat eu nu vad nimic exagerat la tine și nimic greșit îți pasa de el îl iubești cu Adevărat și de asta apare și gelozia bine la tine nu este gelozia aia Doamne ferește care depășești limita este absolut în regulă la tine și normală nu cred săte înșele nu cred ca ar fi de una ca asta în stare eu unul sincer chiar cred cu Adevărat ca nu țiar face una ca asta daca te iubește cu Adevărat da cu Adevărat nu te va înșelă Niciodată.

| Continchiscontsters a răspuns:

Și dacă îl vezi ca mai vorbește cu o fata din grupul ăla asta nu înseamă ca gata este cu fetele ale și se culcă cu ele Doamne ferește nici chiar atâta asta nu mai este gelozia deja aicia este cu totul altceva este toxic așa ceva nu-i bine deloc el doar vorbește cu prieteni lui atâta eu chiar cred asta cu Adevărat și nu cred ca te va înșelă vreodată cu una din personele alea sau oamenii ăia da dacă o face Doamne ferește chiar îmi par sincer foarte foarte rău Doamne ferește se nu se întâmplă așa ceva la nimeni Niciodată este bine sa fiți loiali sinceri dacă ai ceva de zis de spus spune-i pe față direct uite așa mie nu-mi place asta sau nu-mi place chestia loialitate și încrederea Adevărată cu Adevărat nu este de joacă și gluma sa ști spune-i cât. Mai repede Adevărul și lui sa ști toate astea nu ascunde nimic față de el da absolut nimic spune-i așa cum ai zis aicia totul exacta așa spune-i și lui cuvânt cu cuvânt nu ascunde nu face asta aicia faci cea mai mare greșeală ca ascunzi ca nu spui ca nu ești sinceră cu el spune-i totul cu Adevărat

| Continchiscontsters a răspuns:

Oamenii slabi sunt geloși ez - _- eu nu sunt gelos și nu am fost ever vreodată gelos gelozia este toxică.