| ScumpiKxoxo a întrebat:

am o intrebare la care dau fundita
am o mare problema...
mama mi-a luat niste pantaloni trei sfert care nu sunt din blug cre ca sunt din bumbac.
i-am purtat afara cand am mers cu bicicleta si i-am murdarit cu chestia aia de pe lant...nu mai stiu cum se numeste...
va rog ajutati-ma!
intrebarea mea este: chestia aia depe lant pateaza?
daca da va rog spuneti-mi cum sai spal

Răspuns Câştigător
| santy a răspuns:

Buna.vanish mie mi-a scos orice pata am avut de orice fel! bafta

6 răspunsuri:
| BRG a răspuns:

Sărut mîna i ai pătat cu uleiul acela care unge lanțul, cred că este vaselină, i a pantalonul și pune l în mașina de spălat unde adaugi vanish, și dero persil s au ariel, alea sînt bune pentru a îndepărta petele. Mult succes. Cristi.

| BRG a răspuns:

Mergi cu ei la nufărul.

| Gymy a răspuns:

Chestia aia de pe lant este probabil vasilina, m-am murdarit odata dee vasilina din greseala si pe tricou si pe blugi si nu mai s-au luat, blugi vad ca de ii am spalat de mai multe ori cu vanish si parca s-au mai curatat, daca vezi ca nu se curata dupa mai multe spalari poti sa-i faci pantaloni scurti

| ScumpiKxoxo explică:

App mama nu trebuie sa afle

| TicTac_1886 a răspuns:

Ar trebui sa se duca la spalat. daca nici asa nu stiu.roaga'o p mama ta se te ajute.ar fi cel mai bine inainte sa ii strici, incercand sa iti indrepti greseala...bafta!

| AngelQeen a răspuns:

Vasilina dp lantz nu pateaza dar se ia foarte greu...este un ulei cu care se unge latnul ca sa merarga bicicleta bine'e:X sper sa te ajute. Puneo p mama ta sai spele la masina ca se ia:X Fujditza?