| Adriana435 a întrebat:

Bună,TPU! Am o întrebare mai ciudată,am observat de la un anumit timp de când ma uit în oglinda,culoarea ochilor mei se schimbă.Eu am ochii de fel mai închiși, caprui închis,spre negru(daca te uiti de aproape se observa pupila),dar de la un timp se deschid într-un caprui-verzui,asemănător un ochii chihlimbar,dar nici chiar asa,o idee.Ce poate influenta schimbarea ochilor?
PS:Tata are ochii verzi,iar mama caprui deschis,iar gena tatălui și ai mamei sunt albaștrii, verzi și caprui.Nu știu dacă are legătură culoarea schimbătoare a ochilor mei...

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este doar reflexia lumii si a obiectelor din jur.

| katin a răspuns:

Nuanta se schimba de la lumina ambientala (soare puternic, intuneric in camera, etc), de la oboseala, si alti factori temporari. Dar schimbarea nu e definitiva. Isi revine.