| Chocolattex3 a întrebat:

am o intrebare...Nu mi-a venit ciclul de 2 luni. Ce as putea sa fac? imi este foarte frica deoarece mama a zis ca daca nu imi vine si luna asta o sa merg la doctor crying! Am doar 12 ani( mi-a venit pe 8 septembrie 2009 prima oara)

Răspuns Câştigător
| Puf a răspuns:

La inceput am avut si eu astfel de probleme. Adevarul e ca m-am speriat crezand ca nu e ceva in regula cu corpul meu. Am vorbit cu doctorita mea de familie iar aceasta m-a linitit. In primii ani de menstruatie aceasta nu iti vine regulat. Poate sa iti vina cateva luni, iar cateva luni sa nu mai vina. E ceva normal, nu te speria. In timp iti vei cunoaste mai bine propiul corp. Bafta:*

7 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

In primii 2 ani e normal sa-ti vina neregulat, nu cred ca ar trebui sa te streseziwinking

| Jesss a răspuns:

Ai facut sex? O intrebare putin ciudata, stiu.

| AnnaMaariia a răspuns:

Stai linistita la inceput nu o sa-ti vina regulaat...si mie mi s-a intamplat asa. dar nu m-am stresat.si ce mama ta nu are incredere in tine?tongue
stai linistita...

| Chocolattex3 explică:

Nu.nu am facut

| Lylly a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat nu mi-a venit 3 luni, nu am avut nici o problema.Eu cred ca ar fi bine sa mergi la medic.Asta daca nu ai ceva sa ii mamei tale...

| alexu_1475 a răspuns:

Stai linistita nu ai de ce sa iti faci griji.si eu am patit la fel ca tine. chiar mai rau mi-a venit in luna iunie acum cativa ani si dupa 1 an si ceva in septembrie a inceput sa imi vina in fiecare luna.si cu toate acestea am fost calma. astepti 2 ani dupa luna septembrie o sa inceapa sa ti se regleze.sa iti vina la o data fixa. sper ca te-am ajutathappy

| alexu_1475 a răspuns:

Stai linistita eu am fost intr-o situatie si mai neplacuta. mi-a venit in iunie acum cativa ani. iar apoi mi-a venit dupa un an si ceva prin septembrie. iar acum imi vine lunar dar mai sunt si dati care imi vine si la 2 luni asa ca stai calma e ceva fireschappy sper ca te-am ajutathappy