| Danapea a întrebat:

Buna TPU
am o intrebare
oare care e cel mai mare secret din lume
dupa parerea voastra.
mai exact ce ascunde acest secret?
dau funda

3 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Sa nu razi dar acum iti zic ca reteta de la Coca-Cola e un secret mare, reteta e tinuta intr-un seif + paza, in afara de coca cola si pepsi sigur ai mai intalnit sucuri cum e "Cola" care au gust dar nu la fel de bun ca coca-cola zici ca nu are acid sau ca e vechi, asta pentru ca in afara de coca-cola si pepsi nimeni nu a reusit sa recreeze acel gust, nimeni nu stie, bine cel putin momentan, oricum m-a amuzat cand am citit cat de importanta e reteta asta laughing
Dar cel mai mare pe locul 1 dupa mine e ceea ce ascunde Vaticanul, si anume numeroase scrieri care nu apar in Biblie, care au fost ascunse omenirii si sunt tinute secrete, banuiesc ca se ascund cuvinte foarte mari in acele scrieri, Papa nu mai stiu exact care parca Papa Paul Ioan i s-a dat una din aceste scrieri, dupa ce a citit ce e acolo s-a speriat foarte tare, era ingrozit si i s-a facut rau, imi pot da seama ca e ceva foarte important scris acolo.

| neutrino a răspuns:

Inca se tine secret cine/ce a fost primul: gaina sau oul.

Iti zic eu. Cel mai mare secret este secretul cunoasterii. La care putini au acces. Stii toate drepturile pe care tu le ai? Tu traiesti intr-o stare de iluzie unde toata lumea este roz si crezi ca esti liber sa gandesti si sa faci ce vrei. De fapt tot sistemul este construit in asa fel incat sa te contranga din toate partile fara sa iti dai seama, ceea ce te inlantuieste. Si sa revenim la secretul cunoasterii, care, daca il detii, daca detii cunoasterea suprema, te poti elibera din aceasta stare de inalntuire, de care doar "cei de sus" s-au eliberat. Totusi, crede-ma, ca multe nu se spun. Iar in religie sa nu ai incredere, e doar o chestiune de timp pana ce va disparea de pe fata Terrei si va fi un lucru de uitat. Oricum se va incerca implementarea unei religii internationale. Eu iti zic sa te zbati sa ajungi cat mai sus posibil, pentru ca fructul cunoasterii e dulce.