| PaulaA95 a întrebat:

TPU! Am o intrebare pentru cei ce practica Taekwondo... Ce trebuie sa invat pentru examenul de centura alba cu tresa galbena? Ce spargeri, lovituri cu piciorul sau de pumni?

1 răspuns:
| Arianatw2022 a răspuns:

Eu dau pentru galbena dar cred ca trebuie sa înveți cam aceleași lucruri ca și mine adica:
Tul-ul chan-si, loviturile de picior ap chagy, yop chagy, vid chagy.
Blocajele(sunt 3 cred), ninjasoghy, gunusoghy, teoria care o sa vo dee antrenorul
Și o sa ai la examen și mobilitate din ce am auzit de la colegii mei.
Probabil nu am scris prea corect? dar sper ca te am ajutat