| val31989 a întrebat:

Buna,TPU.
Am o intrebare pentru fete.
Voi ce fel aveti parul (ondulat,drept, cret) si cum vi-l coafati intr-o zi de scoala?
Funda...

11 răspunsuri:
| DAC a răspuns:

Eu am parul ondulat la varfuri si de obicei, il tin desfacut (am carare pe mijloc). Cand nu sta bine, il mai intind cu placa. Uneori il prind in coada, dar nu foarte sus, mai jos, si las suvite in fata iar alteori, il impletesc big grin

| val31989 explică (pentru DAC):

E lung? big grin

| DAC a răspuns (pentru val31989):

Da... oarecum, o palma si cateva degete de la umar in jos big grin

| val31989 explică (pentru DAC):

E lung big grin

| Gabica a răspuns:

Eu am parul ondulat si ma streseaza ca nu imi sta in niciun fel, asa ca imi prind bretonul intr-o parte si il las pe spate pur si simplu.Dar uneori imi mai prind jos doua codite.

| val31989 explică (pentru Gabica):

happy si la mine e ondulat si nu pot sa'l prind o coada ca imi ies suvite crete big grin

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Eu am parul lung si drept.Pai uneori imi fac parul ondulat, alteori mil las drept...de obicei la scoala parul mil las desprins, dar il accesorizez(cum ar fi cu niste clame).
O zi buna!

| AndradaE a răspuns:

Eu am parul lung si ondulat spre cret, nu sta mereu in acelasi fel. Eu cum incerc sa imi prind coada sus tot timpul imi iese pe o parte. La inceput ziceam ca arata aiurea, acum cred ca lumea ma stie numai cu parul asezat in felul acesta...Coafatul la scoala...Nu cred ca este un eveniment prea important deci prea multa coafare nu necesita, doar sa stii sa iti prinzi parul sau sa il aranjezi incat sa arate bine. happy

| val31989 explică (pentru AndradaE):

Eu dimineata il am aproape spre cret. daca il pieptan se face drept. Cand il prin coada imi iese in frunte cîteva fire crete happy si ma enervez big grin

| AndradaE a răspuns (pentru val31989):

Stiu cum este, dar de multe ori se mai aseaza dupa, nu strica prea mult imaginea happyUneori cand vad ca imi sta bien parul dimineata si este foarte cret mai ca nu as vrea sa il pieptam pentru ca stiu ca se duc onduleurile. happy Cate nu facem noi sa aratam bine laughing)

| val31989 explică (pentru AndradaE):

laughing Da... big grin