| Delia141 a întrebat:

Buna Tpu.Am o intrebare putin mai stupida din punctul de vedere al unor persoane.Este legat de fete asa ca rog baietii sa nu isi bage nasul si rog seriozitate sad. Am 14 ani si am o oarecum..problema cu absorbantele..deci jur ca am incercat detoate cred. mici,mari,subitiri,lungi, mai groase etc etc..nu prea stiu cum sa spun dar tot timpul se strang ceva de genul " )( " nu stiu cum sa descriu altfel..si ma fac varza.cu toata jena din lume am incercat sa intreb cateva persoane dar au ras..au spus ca sunt proasta si altele si mai si apoi m-am simtit foarte prost si nu am mai avut curajul sa vb despre asa ceva..am incercat mai multe tipuri de lenjerie intima..normali,boxeri..putin mai largi, mai stramti..tot timpul aceeasi problema si nu mai am idei.am auzit ca unor fete le sta exact cum il pun..cum reusiti performanta asta?! eu una simt ca o iau razna. daca nu intelegeti ce incerc sa spun,las adresa de email, ma risc sa fac cateva poze numai sa reusesc sa scap cumva de problema asta sad. Multumesc anticipat ^^

Răspuns Câştigător
| denisaasg a răspuns:

Si eu mai patesc asa uneori, dar il schimb mai des, asa ca poti incerca si tu sa il schimbi odata la cateva ore si asa nu se mai strange asa tare, dar probabil nici nu e foarte bine lipit de patesti asta

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu lipesti binele aripioaree alea laterale probabil. Poate depinde si ce absorbante folosesti. Eu folosesc de la Always si mi se par cele mai bune, nici n-am simtit nevoia sa incerc altele

| sofisis a răspuns:

La toate se face asa, pentru ca se strang intre picioare. E logic.
Ideea e sa il schimbi des. tocmai ca sa nu te patezi. Eventual, ia-ti d'alea pentru noapte. Sunt mai late si mai groase. In mod normal daca sta bine lipit de gaura pasaricii...nu ar trebui sa te patezi chiar daca se strange

| Delia141 explică (pentru sofisis):

Majoritatea care le-am întrebat au spus că le sta perfect normal.sad

| Caro34 a răspuns:

Arunca o privire: https://m.youtube.com/watch?v=ym1T1XYtlAY Poate te va ajuta! Numai bine!

| Delia141 explică (pentru Caro34):

Il schimb odata la maxim 2 ore..serios..am incercat totul cred sad va multumesc foarte mult pentru raspunsuri, apreciez! probabil va suna penibil dar daca imi las adresa de email, pot face cateva poze sa arat ce si cum si poate cineva are destula rabdare sa imi explice si mie unde gresesc, pas cu pas?sad

| Delia141 explică (pentru Delia141):

Deci nimeni.sad va multumesc pentru raspunsuri!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa fii foarte neîndemânatică ca sa nu Reușești așa ceva.Roag-o pe mama ta sa-ți arate.

| Delia141 explică (pentru anonim_4396):

Am doar tata.

| Ara997 a răspuns (pentru Delia141):

Sorry

| anonim_4396 a răspuns (pentru Delia141):

Ah.Totusi nu inteleg de ce ti-e greu.Se mai strange daca il porti mult timp, e adevarat, dar normal ar trebui sa stea.Lipeste-i bine "aripioarele"

| petitconseil a răspuns:

Pai e simplu.Iei absorbantul ala si ii intinzi bine aripioarele alea lipicioase pe dedesubtul chilotului, le intinzi atat de mult cat crezi tu ca se incadreaza sa stea frumos... eventual poti cauta pe Youtube tutoriale.Am vazut femei obeze care nu se mai plangeau de asa ceva big grin si femei foarte foarte slabe care nu aveau problema asta.Alte fete/femei reusesc sa puna un absorbant si pe tanga, totul consta in asezarea lui din aripioarele alea, depinde cum le lipesti dedesubt.Succes.

| Delia141 explică (pentru petitconseil):

Am incercat si asta sad mie una imi da cu virgula rau de tot big grin voi incerca sa imi fac curaj sa rog o amica sa imi arate cum sta la ea sa incerc sa imi fac o idee apoi imi voi bate capul cu chestia asta pana reusesc sa fac sa stea cum sta la ea :-s alte idei nu mai am. sper ca daca gasesc pe cineva sa imi arate reusesc sa scap si de asta sad Multumesc pentru raspuns!