| Mateicorvinacum a întrebat:

Am o întrebare serioasa.Deci să vă spun cum s-a întâmplat.Deci ieri seara la ora 6 ieșeam de la ora de sport.Nu aveam nici o grijă. Ajung in bloc chem liftul și chiar când a ajuns aud pași și lângă mine era o fată. Parea de vreo 12-13 ani(eu am 14 că să știți).Am intrebat-o daca vine cu liftul cu mine și a zis da.I-am deschis ușa și i-am zis sa intre.Ea a zis mulțumesc și a intrat firește.Am intrebat-o la ce etaj merge și a raspuns"6"! Zis și făcut ajunge liftul la 6.Iese îmi zice pa eu rapsund la fel.
Desigur, eu m-am îndrăgostit de ea de la prima vedere.Nu o mai văzusem vreodată nu știam că e cu mine in bloc.Se uita un pic cam șocată la mine.Și eu cam la fel
Așa că întrebarea mea este credeți că mă placea? Credeți că am șanse cu ea?
P.S:Fix în aceeași zi jucasem q&a cu un prieten la religie și m-a întrebat cum mi s-ar părea fata perfecta.I-am zis:par saten că al meu orice ochi dar nu negru închis (îi avea căprui că mine), privire frumoasă (și ușor timida ca a mea)și sânii medii. Fata avea chiar toate calitățile astea.
Așa că reformulez întrebarea.Am sanse cu ea? Poate e chiar la aceeași școală cu a mea sau cea vecina.
Și o intrebare.Credeti că asta a fost un fel de mesaj de la univers? Suntem meniți unul celuilalt? Vă rog ziceți-mi.

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

La 12-13 ani putin probabil ca o fata isi doreste o relatie. Dar poti sa incerci. Cand o mai vezi, incearca sa o scoti pe afara. Poate o inviti la un suc. Vorbesti cu ea, glumesti, o faci sa rada. Nu ii face declaratii decat cand stii ca esti intr-o relatie cu ea.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

rolling on the floor))) Cred ca e fain sa fii copil sa poti fi atat de prostanac

| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, nu a fost nici momentul potrivit si nici nu ai facut cunsotinta cu ea, ca sa stii daca te palce sau nu.
Cred ca ti-a placut prima impresie dar nu se poate vorbi de sanse sau relatii, ca in 30 de secunde cat a urcat liful, nu ai avut sanse sa o cunsoti.
Daca o mai vezi si alta data, intreab-o cum o chema si ce mai face. Poate locuieste in bloc cu tine sau poate nu.
Posibil sa fii vizitat pe cineva in bloc cu tine.
Ai rabdare, nu au intrat zilele in sac.
Cat priveste soarta ta...aia-i departe tare baitel!
Mai ai rabdare vreo 10-15 ani sa o intalnesti!

| Catrice a răspuns:

Vrei sa afli dacă ai șanse cu ea? Sa fie oare un mesaj de la univers? Sa fiți oare meniți?
Da' ce crezi ca suntem, clarvăzători? laughing
La 12 ani o sa te treacă cel mult în friend zone. Dacă nu cumva era venita din alta parte în vizita la vreo ruda...

| Lioana a răspuns:

Dupa cum ai inceput povestea credeam ca urmeaza ceva de groaza. laughing
Daca vrei sa-ti cunosti sansele cu fata aceea vorbeste cu ea. Totusi e cam mica pentru o relatie. Ai rabdare, poarta-te frumos cu ea si vei vedea daca instinctul tau a fost bun.