| 123lalala a întrebat:

Buna TPU am o intrebare...sper ca cineva ma va putea ajuta. Am de facut un proiect pe calculator care sa contina diagrame,poze tabele si nu am nici o idee despre ce sa fac. Exemple:moda, scoala, (cam aceste le-au ales colegii mei) si eu nu stiu despre ce sa fac.Imi puteti da o idee va rog! Dau FUNDA puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

La tehnologie poti lua de exemplu telefonul mobil, cat a evoluat, in cat timp, in ce proportii se foloseste acum telefonul mobil, etc, poti face cel putin 10 grafice- unde se foloseste, ce functie anume e cea mai folosita, cat de mici sau mari sunt, raportul preturilor in timp, functionalitati, telefoane pentru batrani, telefoane pentru orbi, etc. Sau despre masini, cate masini se vindeau inainte de criza, cate acum, ce firma a vandut cele mai multe, ce grup detine cele mai multe firme constructoare, etc :Ti-am spus de curcubeie pentru ca mi s-a parut mai feminin.

3 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Semnificatia culorilor. Gasesti multe lucruri pe net, ce simbolizeaza, cum te influenteaza, care sunt culorile preferate ale oamenilor si de ce. Poti sa faci si diagrame, de exemplu, cat de mult calmeaza o culoare, si faci o "placinta" (pie) in cateva culori, cu procentajul, putina imaginatie si merge. Ca sa nu mai spun ca vei avea cel mai frumos proiect din toate, plin de curcubeiehappy

| Skaryo a răspuns:

Muzica, dans, tehnologie, masini...
Sunt multe variante happy
Eu as alege tehnologie ca e mai peste tot

| 123lalala explică (pentru Skaryo):

Si cam ce sa scriu la tehnologie?

| valentingb a răspuns (pentru 123lalala):

La tehnologie poti lua de exemplu telefonul mobil, cat a evoluat, in cat timp, in ce proportii se foloseste acum telefonul mobil, etc, poti face cel putin 10 grafice- unde se foloseste, ce functie anume e cea mai folosita, cat de mici sau mari sunt, raportul preturilor in timp, functionalitati, telefoane pentru batrani, telefoane pentru orbi, etc. Sau despre masini, cate masini se vindeau inainte de criza, cate acum, ce firma a vandut cele mai multe, ce grup detine cele mai multe firme constructoare, etc :Ti-am spus de curcubeie pentru ca mi s-a parut mai feminin.