| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare problema..Cineva,, nu stiu cine.i-a spus tatalui meu ca m'a vazut ca am fumat.dar eu de fapt am facut asta doar de 2 ori pentru ca o facusera si ceilalti? Ce pot face? Ma simt foarte prost.iar mama si tata sunt suparati din cauza asta..Ma simt ff prost..Help. Funda + Voturi :*

Răspuns Câştigător
| adeliz a răspuns:

Acum ar trebui sa renunti la idea asta si sa te gandesti cum poti recastiga increderea parintilor. E clar ca acum nu o sa te mai creada; ii stiu pe parinti: daca m-ai mintit o data, o mai poti face inca o data (cam astea sunt cuvintele care ies din gura lor). Acum, incearca sa le dovedesti ca totul a fost o greseala si o rea vointa din partea celui/celei care i-a spus tatalui tau. Succes!

14 răspunsuri:
| rutanklan a răspuns:

Eu i-as cere lu batranu o tigara... that would lighten up the mood!

| ThEKiDDuTz a răspuns:

Pai spune-i tatalui tau adevarul(in afara ca ai fumat de 2 ori )...esti copilul lui pana la urma o sa te creada. Eu calez plamanii de 1 an si 5 luni si nu stie mama deloc laughing)

| HeresyoftheUnknownGod a răspuns:

Asta meriţi dacă eşti atât de toantă încât să fumezi doar pentru că o fac ceilalţi.

| becka133 a răspuns (pentru ThEKiDDuTz):

Pai le'am spus. si eu chiar am fumat doar de 2 ori. si acum ii e frica sa nu se afle si pe la scoala.crying

| becka133 a răspuns (pentru HeresyoftheUnknownGod):

Eu ceream niste sfaturi. si cine nu a facut nici macar o greseala? Nu imi spune ca esti perfect.winking Si daca nu raspunzi si tu inteleigent? Ce faci? Consumi internetul degeaba.

| becka133 a răspuns (pentru adeliz):

Multumesc ff mult pentru raspuns.M'ai ajutat ff mult cu sfaturile. spre deosebire de altii smug

| HeresyoftheUnknownGod a răspuns (pentru becka133):

Sunt departe de a fi perfectă, însă stau bine la capitolul judecată.
Înveţi din greşeli.
Iar tu consumi aerul degeaba, pune-ţi o pungă pe cap, leagă-ţi un şnur în jurul gâtului şi consumă-ţi porţia de aer de acolo, până te faci vineţie.

| adeliz a răspuns (pentru becka133):

Ma bucur ca te-am putut ajuta. happy

| becka133 a răspuns (pentru HeresyoftheUnknownGod):

Ok.ceva mai inteligent nu ai? Replici ''faine'' (in opinia ta) luate de pe net..Hai ca poti mai mult!winking

| HeresyoftheUnknownGod a răspuns (pentru becka133):

Pardon? Nu mă cunoşti, şi se vede. Eu nu am luat şi nici nu voi ajunge atât de disperată încât să iau replici de pe net. Dar am s-o iau ca pe un compliment, asta ca să nu te scuip între labii.

| Sw33tG1rl4ever a răspuns (pentru adeliz):

Ce rea vointa? Omul trebuia sa-i instiinteze pe parinti de lucrurile pe care le face copilul lor. Altfel, nu ar fi afat niciodata. " Rea vointa ", auzi. laughing

| adeliz a răspuns (pentru Sw33tG1rl4ever):

Ok, dar cu ce drept a mers el/ea sa le spuna parintilor fetei?
Tu crezi ca avea vreun drept? Ce ai fi zis daca ti s-ar fi intamplat asta tie? sa se trezeasca cineva si sa mearga sa le spuna alor tai ca tu ai facut ceva...(un lucru pe care ii clar ca-l regreti).
Eu cred ca-i mai important sa avem grija de viata noastra daca de a celor din jurul nostru.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu te mai lăsa controlat de anturaj!
Timpul trece, vor mai uita și cere-le iertare.
Crăciun fericit!
Pa, pa.