| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare problema. De curand am intrat in clasa a 9-a la un liceu unde nu am vrut absolut niciodata sa intru. La inceput am spus ca totul va fi bine si ca ma voi acomoda, dar nu a fost asa. Nu ma inteleg bine cu toti colegii iar cu unii nici nu comunic sad foarte trist, oricat de sociabil/a as incerca sa fiu nu reusesc sa ma integrez, probabil din cauza ca ei au un alt anturaj. Vreau sa ma transfer din semestrul al 2-lea dar mi-e frica, deoarece nu sunt sigura ca voi putea din cauza noteleor pe care le am, am decazut la note de cand am intrat la liceu din cauza profesorilor exigenti. Nu am idee ce sa fac, ma poate ajuta cineva? Simt ca o sa cad intr-o depresie. cat de curand. Probabil o sa credeti ca dramatizez prea mult, dar poate voi nu ati trecut prin asta vreodata happy.

Răspuns Câştigător
| StarkWolf a răspuns:

Pai incearca sa lasi prietenia deoparte,sa iti repari notele ca iti iasa note bune si apoi vei reusi sa transferi,ce conteaza ca nu ai prieteni la scoala,nici nu iti trebuie daca vrei sa te transferi. Stiu ca vei suferi putin pana sa-ti refaci notele, dar nu-i baga in seama pentru ca te vei muta si iti vei face prieteni la liceul care va urma, dar pune mana si reparati notele!

| Haiiipa a răspuns (pentru StarkWolf):

Am sa incerc, ceea ce va fi putin dificil happy, deoarece de la notele mele de 9 si 10 din generala am ajuns la 5. Incerc sa imi remediez situatia si chiar sper ca voi reusii. Multumesc pentru sfat :*.

| StarkWolf a răspuns (pentru Haiiipa):

O sa reusesti, stiu cum e...eu am avut repetitii la scoala si ne a luat de la ore si am lipsit o saptamana (balul) si cand am venit am picat exact la teze! Cu placere:* O fundita te rog?

5 răspunsuri:
| Andreutzaaandreea a răspuns:

Pai sa stii ca nu sunt toti la fel incearca sa-i cunosti mai bine si daca chiar nu-ti place acolo transferate acum depinde la ce profil esti dar nu cred ca va fi o problema sa te transferi chiar daca ai note mici

| Haiiipa a răspuns (pentru Andreutzaaandreea):

Ideea e ca acum trebuie sa platesti o anumita suma de bani pentru transfer happy ceea ce nu mi se pare corect. Multumesc pentru sfaat! :*

| AdrianL a răspuns:

Fara pai.