| MillionDollarBaby a întrebat:

Salut happy am 17 ani, in curand implinesc 18 ani, sunt un tip sociabil, simpatic, placut de fete dar problema mea este ca sunt cam timid si nu-mi place mie sa-mi bag nasul unde nu-mi fierbe oala sa zic asa, si probabil din pricina acestei timiditati nu mi-am gasit inca o persoana potrivita mie si sa fiu sincer asta ma cam deprima. De curand mi s-a pus "pata" pe o fata de varsta mea care invata fix langa mine, pe hol ii mai arunc o privire, o mai vad si pe ea ca se uita la mine (cred ca si ea ma place). Aseara mi-am luat inima in dinti si am intrebat-o pe fb daca are prieten si daca ar vrea sa ne cunoastem, pana acum nici un raspuns, cu toate ca a intrat astazi pe fb etc. Nu stiu ce sa cred, ori are prieten ori. macar de imi raspundea fiindca asta ma doare cel mai tare, si cum am mai zis deja ma deprima starea asta de a fi singur fara o persoana pe care sa o iubesc cu adevarat. pe zi ce trece ma simt tot mai trist, nici cu parintii nu prea mai colaborez din aceasta cauza, pur si simplu nu-mi pot iesi din starea asta straight face mi-am planificat sa invat pentru permisul de conducere, nici de invatat nu am chef tocmai din pricina acestei "probleme" straight face cu prietenii ies afara, discut cu ei ca intre tovarasi, glumim dar cand intru in casa parca iar ma apuca acea depresie. va rog cu niste sfaturi daca se poate happy o seara buna

10 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Nu dispera, esti tanar si ai toata viata inainte!
Da a nu este cu ea, va fi cu alta!

| AdyAdeluş a răspuns:

Buna! Eu zic sa incerci sa o intrebi in fata. Daca nu, eu nu cred ca o sa ai vreodata o fata, daca esti asa bleg.Si incearca sa dai la permis pentru ca fetelor le place baietii cu masini.Succes! Sper ca te-am ajutat!

| Azµre a răspuns:

Treci peste, vezi de altă fată!

| syd a răspuns:

Nu trebuie sa te grabesti. O sa gasesti pe cineva perfect, iar pana atunci incearca sa te tii de scoala si sa intri in relatii mai bune cu parintii tai. O sa iti para rau mai tarziu ca nu te-ai inteles cu ei, fiindca iti vor doar binele. Si cu fata aia. eu zic ca e timida si nu isi gaseste cuvintele sa iti raspunda pe Facebook, poate o va face in realitate. In orice caz, nu cred ca ar fi bine sa insisti, ci din contra, las-o sa mediteze la ce ai spus.

| Violente a răspuns:

Tot ceea ce conteaza este sa fii TU ÎNSUȚI! Sa nu te schimbi nici MĂCAR sa incerci sa te schimbi doar pentru a cuceri o fata. Din punctul meu de vedere acestea sunt mofturi ale varstei mai ales daca pana acum nu ai experimentat in de aproape fenomenul "dragoste/iubire", hormonii ard si dau impresia ca te veștejesti.

Du-te la ea, fii sincer, nu o minți, nu o lua cu vrăjeli, spune-i exact cum sta treaba si exact ce simti, de cand iti place de ea si ce ai de gand sa faci in privinta ei, FII TU asa cum trebuie sa fii. Nu o lua cu vorbe mari, nu iti prescrie de acasa "discursul", lasa ca totul sa vina de la tine.

Mai intai incearca sa te cunosti cu ea, sa ai o conversatie zilnica de amiciție iar putin cate putin vei realiza singur daca are atracție sau nu față de tine.

Daca nu iti iese, capul sus ca esti bărbat de acum dai de carnet, nu are rost sa stai in depresie si MAI ALES sa iti eviti parintii din cauza unei fete.

Omule, femei tot sunt! Pe unde mergi dai de FEMEI, ai toata viata inainte, traieste-ti fiecare clipa ca o viață ai.

Te salut si multa bafta cu fata! Domnul fie cu tine.

| Love4Music a răspuns:

Fa-ti curaj si intreab-o in fata. Asa vei afla cel mai sigur sentimentele fetei.

| Geniuss a răspuns:

Nimic lesi timpul sa te ajute

| Nicole_8267 a răspuns:

Niciodată nu trebuie să te concentrezi asupra unei persoane atît timp cît nu știi că ea te place. Încearcă să fii mai sigur pe tine, fetelor nu le plac băieții timizi, ai putea să-ți faci cîteva prietene fete, nouă fetelor ne place să oferim sfaturi.Și dacă fata nu ți-a răspuns atunci nu e interesată de tine.Ai putea să încerci să o cucerești fetelor le plac chestii de genu.Succes.

| IMS a răspuns:

Heihappy...asa probabil cum si tu o placi pe acea tipa poate inca o multime de alti baieti o curteaza.noi(fetele) din cauza celor de pe facebook care nu stiu decat sa te intrebe daca ai prieten... ajungem pur si simplu sa nu mai dam atentie.Parerea mea este ca ar trebui sa iti infrunti timiditatea si sa vorbesti cu ea fata in fata si eventual ar fi mult mai frumos sa o cuceresti incetul cu incetul.Du-te la ea trebuie sa iti infrunti teama.Doar prima data va fi mai greuhappy! Sper ca ti-am fost de ajutor.Bafta!

| MillionDollarBaby explică:

Scuzati de cele 2 greseli gramaticale in care am scris "aceste" fara "i", am scris in graba big grin