| OrdinaryGirld a întrebat:

Am o mare problema in 2 saptami plec la mare si am burta mare fac abdomene aproape 100 pe zi si tot nu imi scade dulciuri nu mananc prea multe si nici paine! Ce ar tebui sa fac, sa fac in continuare abdomene sau nu? fundita!happy

7 răspunsuri:
| AnnyXoxo a răspuns:

Dieta asta - Ora 8:00 – 1 cafea.
- Ora 10:00 – 2 oua fierte
- Ora 12:00 – 1 pahar suc de rosii
- Ora 14:00 – 100 g sunca sau 1 felie paine prajita
- Ora 16:00 – 1 mar
- Ora 18:00 – 100 g branza slaba
Se slabeste 1 kg/zi. si abdomene 50-100. poti si sa alergi daca vrei.

| Bella03 a răspuns:

-Buna.happy
Poti sa iti cumperi Relax&Tone.Eu il folosesc de 3 zile si inainte aveam colacei, acum tot mai am burta dar nu am colacei, adica e intinsa.
Sau poti folosi o dieta.Am eu una:
7 kg. intr'o saptamana.
Prima zi :Legume + 2 l. apa
A doua zi :Fructe + 2 l. de apa
A treia zi: LEgume, fructe + 2 l. de apa
A patra zi:3 banane (dimineata, la pranz, seara)+ 2 salate la pranz. + 2 l. apa
A cincea zi:Iaurt, lapte degresat, branza de vaci + 2 l. apa
A sasea zi : Salate (dimineata, pranz, cina) + 2 l. apa.
A saptea zi: LEgume, fructe + 2 l. apa

| CristiPavel a răspuns:

Fa sport dimineata, atunci nivelul carbohidratiilor din sange e cel mai scazut si corpul e nevoit sa foloseasca din resursele de grasime.

Nu slabesti doar de la abdomene. Abdomenele nu fac altceva decat sa iti intareasca muschii in mare parte.

Fa cardio, adica, alearga, joaca tenis, basket, orice numai sa transpiri. In transpiratie e cheia. Nu merge sa lucrezi o zona pentru a scapa de grasimea din tot corpul, trebuie sa folosesti toti muschii, de aceea, cardio.

Fii constienta si impaca-te cu ideea ca nu vor aparea rezultate peste noapte, e nevoie de timp: http://castigatimp.com/rezultatele-nu-apar-peste-noapte/

Sa ai grija sa nu fii o perfectionista, s-ar putea sa apara dezechilibre:
http://castigatimp.com/de-ce-nu-e-bine-sa-fii-o-persoana-perfectionista/

Daca vezi ca nu reusesti pana la termenul limta, asta e. Accepta faptul ca organismul tau functioneaza astfel. Acest articol s-ar putea sa te ajute.
http://castigatimp.com/impaca-te-cu-tine-insuti/

| Foxie2 a răspuns:

Salutwinking
Painea este foarte buna are carbohidrati, mai degraba nu ai manca grasimi ci mananca multe salate si fructe! tine-o tot asa cu dulciurile si abdomenele ai putea sa si fugi/alergi insa nu slabesti nu stiu cat in 2 saptamani sad imi pare rau, e bine ce faci acum dar astea trebuie facute mai din timp...ca sa ai rezultate.
Poate bei si niste ceaiuri pentru slabit daca nu esti prea mica...sa ai macar 14 ani.fa in continuare abdomene si sper sa reusesti sa iti micsorezi burtica foarte repede! bafta big grin

| MakoMory a răspuns:

Sa faci in continuare abdomene dar sa stii sa nu slabesti decat dupa o luna dupa ce ai inceput exercitiile.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2 saptamani. ai timp!
Pai in primul rand sanatos: salata, fructe. dar fara nimic simple.(fara paine ). Mai multe incearca sa faci pe zi daca poti. Succes!