| AnonimMan a întrebat:

am o mare problema, sunt clasa a 10-a la un liceu cu profil economic si as vrea sa ma transfer la un alt liceu cu profil filologie, doar ca problema este ca sunt corigent la 2 materii si sincer sa va spun niciodata nu mi-a placut matematica, chimia si fizica. Pe scurt vreau sa va spun daca ma pot muta in alt liceu in timpul semestrului al 2-lea chiar daca sunt corigent si am mai auzit ca trebuie sa dau niste diferente daca vreau sa intru la filo si in ce constau aceste diferente. Va rog mult sa-mi raspundeti cat mai detaliat.

1 răspuns:
| AleCSa05 a răspuns:

Buna, te poti transfera chiar daca esti corigent.Din cate stiu eu da, se dau diferente si probabil bilingv.Ai putea sa te duci la un liceu cu profil filologie si sa intrebi exact, sigur iti vor spune cum sta treaba mai detaliat.