| AnonimMan a întrebat:

am o mare problema, sunt clasa a 10-a la un liceu cu profil economic si as vrea sa ma transfer la un alt liceu cu profil filologie, doar ca problema este ca sunt corigent la 2 materii si sincer sa va spun niciodata nu mi-a placut matematica, chimia si fizica. Pe scurt vreau sa va spun daca ma pot muta in alt liceu in timpul semestrului al 2-lea chiar daca sunt corigent si am mai auzit ca trebuie sa dau niste diferente daca vreau sa intru.la filo si in ce constau aceste diferente. Va rog mult sa-mi raspundeti cat mai detaliat.Cel mai bun raspuns funda!

1 răspuns:
| TanteMarianne a răspuns:

Eu zic sa inveti mai bine, filozofia nu este ceva usor.
mai bine invata bine la acele 2 materi unde esti corigent. in filozofie iti trebuie matematica si multa logica!
cum vrei...
diferentele nu stiu nici eu sigur in ce constau dar cred ca o sate puna aia de la filozofie sa dai un examen si la acele 2 materii!