| Anonimus02 a întrebat:

Am o mica dilema... Vreau sa dau la arhitectura pana la urma. Eu desenez de cand ma stiu. Când eram mica visam sa fiu in Franta, sa pictez si sa imi expun lucrurile pe străzile minunate ale Parisului. Cum am crescut mi-am dat seama ca, ceea ce eu vreau sa fac e nerealist. Dar tot vreau sa am legătură cu desenul. Pana la urma m-am decis sa fiu arhitect si vreau sa stiu ce liceu ar trebui sa urmez mai exact. In orasul meu am un liceu de mate-info. Cel mai bun din oras. Pe langa oras este un liceu de arta dar nu are secția arhitectura. Iar mie imi place matematica destul de mult. Mai ales geometria. Ce sa fac? Si încă o intrebare: la mate-info ce materii sunt? Este desen tehnic? Mersi anticipat.

1 răspuns:
| anamariarot a răspuns:

Nu, nu este desen tehnic, ci doar desen pe care nu o sa il mai faci din clasa a 11-a. Oricum, eu cred ca mate-info e cel mai indicat profil pentru arhitectura, pentru ca ai nevoie de matematica. In liceu nu mai faci geometrie happy