| aaaalexa a întrebat:

Buna TPU; Eu am avut o prietena foarte bunaa (practic am fot cele mai bune prietene) si de cand s-a imprietenit cu o colega de a noastra (ca noi suntem colege de clasa) nu ma mai baga deloc in seama, mi-am dat seama ca incearca sa ma faca cat mai geloasa
Si chiar imi pare rau ca intr-un fel am pierdut-o...
Si nu prea stiu ce sa fac? Va rog ma puteti ajuta?

2 răspunsuri:
| Oana_2778 a răspuns:

1.Daca este intelegatoare si rabdatoare ai putea sa aveti o discutie. O intrebi de ce nu mai sunteti prietene...chestii de genul asta.
2. Sau, daca nu merge asa, poti sa ii platesti cu aceeasi moneda: sa o ignori si tu cum te ignora ea pana ce se va invata minte.
3.Sau iti faci o noua prietena ''buna''.
Sper ca te-am ajutat. Primesc funda?

| Cryss_1699 a răspuns:

Pff.pusyy daca ea nu te baga in seama nu are rost sa o bagi u, si eu am avut o prietena ff buna la fel ca tine colege de clasa...si ea a calcat de mai multe ori starmb si am trecut cu vederea, dar.nu meritahappy. acum ca termin clasa a 8-a nu o mai vad si imi pare foarte binehappyhee hee). funda?hee hee)