| YouDontCare a întrebat:

Buna TPU.Am o mica problema.Va rog sa cititi si sa incercati macar sa-mi dati niste sfaturi happy. Am intrat la liceu si aici m-am indragostit de un baiat cu un an mai mare decat mine.El nu stie asta..sau cel putin nu stia.Am tinut totul in mine vreo 2 luni pana cand,de la nu stiu ce subiect i-am spus si prietenei mele.Din cauza ei au aflat si alte fete din clasa iar de aici presupun ca a aflat toata scoala. Faza e ca toti au inceput sa vorbeasca despre mine si el,ca nu stiu ce e intre noi, dar nu e nimic intre noi. Adevarul e ca am mai vorbit unul cu celalalt dar subiectele erau legate doar de scoala. nimic mai mult.Mi se pare doar foarte dragut si tot ce am vrut a fost sa fim macar prieteni. Nu vreau sa vorbeasca toti aiurea si sa-l fac sa se simta prost.Nu vreau sa se supere pe mine si sa spuna ca totul a inceput de cand am aparut eu in aceasta scoala.Tot timpul asta am incercat sa ma apropii de el ca prietena iar aum nu vreau sa-l indepartez.Din cauza lor (a celor care comenteaza) m-am gandit sa-l ignor la scoala si sa-l uit,macar asa toata lumea va fi fericita (mai putin eu), dar cand incerc sa fac asta dau mereu de el pe holurile scolii sad. Cel mai tare ma doare faptul ca stiu ca nu sunt genul lui si ca stiu ca nu o sa am nicio sansa cu el.In scoala noastra sunt foarte multe fete dragute care il plac si el este chiar foarte dragut, deci are de unde alege.De ce s-ar uita la o fata ca mine? Ma simt atat de prost cand trec pe langa el, se uita ciudat la mine, sigur e suparat.Ce sa fac? :'( Chiar nu pot sa mi-l scot din cap.

2 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

De ce nu faci ce crede lumea?

| NoName0x0 a răspuns:

Incearca sa.l bagi in seama intr.un loc mai retras si sa vorbesti cu el despre toate astea... Sa ii explici ca doar iti place de el si ca zvonurile nu au inceput de la tine.