| Unicornspk a întrebat:

Bună, imi place de un baiat mai mare cu un an decat mine cam de 2 ani si in ultimul timp am inceput sa il plac si mai mult. Cand s-a terminat scoala mi-am luat inima in dinti si i-am spus subtil ca il plac (pe Facebook).Si aproape toata vara am vorbit.La inceput el raspundea doar cu "da" "nu" "nj" sau imi dadea seen, din cauza ca nu ma prea stia.Am aflat totul despre el, de la prieteni, ii stiu si mama si unde sta.Si a inceput sa se obisnuiasca sa vorbeasca cu mine.Incepuse sa fie din ce in ce mai deschis cu mine si a ineput sa-mi povesteasca cam in fiecare zi ce facuse, a inceput sa faca si glume cu mine. vorbeau aproape toata ziua, dar nu genul ala de conversatii exagerate.De cand a inceput scoala parca s-a schimbat.Eu aveam in plan sa fim prieteni, chiar cei mai buni, nu sa fim impreuna.Am vrut sa vorbim prima data in realitate si sa il salut macar.dar el parca s-a schimbat.El nu are nicio treaba cand trece pe langa mine..nici nu ma saluta, nici nimic..Am incercat sa iau eu intiativa dar el e genul de baiat mai cu tupeu.Si alaltaier, pur si simplu l-am intrebat cum a fodt scoala, am mai vorbit si la un momendat ultimul lucru care mi l-a zis a fost un emoji.Si seara, cand sa ii mai scriu cv, vad ca ma blocase.Nu am nici numarul lui nici nimic, si lui nici nu ii pasa.Si astazi mi-am luat inima in dinti si L-am intrebat de ce mi-a dat block, mai era cu un prieten.Si el intoarce capul catre mine si se uita putin la mine si pleaca mai departe.M-a lasat cu ochii in soare, nu mi-a zis nimkc, pu si simplu a plecat, doar se uitase pentru 2 sec la mine.Si ieri am iesit la aceeasi ora de la scoala si mai are cu 5 colegi de a lui p o banca si l-am vazut si pentru o secunda ne-am uitat unul la altul si apoi el a plecat gen intr-un bloc, parca se ascundea de mine. oare sa fo fost timid sau vroia sa ma evite? Si nu ii pot intreba nici colegi, sunt foarte inganfati si unele fete cred ca il si plac si ar inrautati si mai rau situatia.Ce pot sa fac? Sa ii mai zic odata la scoala? Nu pot sa il uit, e foarte dragut, si cand imi adc aminte glumele lui si tot ce vorbeam. ma iau fiorii..Nu stiu ce sa fac!

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Life sucks uneori si persoanele pe care le iubim, nu o fac la randul lor.Ce trebuie sa intelegi este ca, nimeni nu este unic si cu siguranta vei gasi o persoana asemanatoare sau poate chiar mai buna, insa care sa tina la tine in acelasi fel.Tot ce trebuie sa faci este sa nu te opresti din a cauta, oricat ar dura.Si nu te lasa pacalita de baieti prea usor.

8 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

A facut`o din plictiseala si ii este rusine cu tine mai ales daca spui ca toate persoanele care il inconjoara sunt cam la fel.Sau poate este extrem de influentabil si fara caracter, iar acum ca a inceput scoala nu mai are nici un motiv sa vorbeasca cu tine. Nu mai insista, pentru ca cine stie cum ii vine ideea sa profite de tine desi nu te place, doar pentru ca esti disperata.

| Unicornspk explică (pentru WaterDrop):

Iti multumesc. sad

| WaterDrop a răspuns (pentru Unicornspk):

Life sucks uneori si persoanele pe care le iubim, nu o fac la randul lor.Ce trebuie sa intelegi este ca, nimeni nu este unic si cu siguranta vei gasi o persoana asemanatoare sau poate chiar mai buna, insa care sa tina la tine in acelasi fel.Tot ce trebuie sa faci este sa nu te opresti din a cauta, oricat ar dura.Si nu te lasa pacalita de baieti prea usor.

| sweetangels a răspuns:

Si tu de asemenea persoana ai nevoie? Care sa-ti faca zile negre? Eu l-as da dracu dar am o anumita experienta, tu esti la inceput si nu stii sa te feresti de oameni care nu merita atentia ta. E un dobitoc din ce ai relatat, clar nu stie sa se poarte si o sa stai toata viata sa-i analizezi cumportamentul daca nu il dai uitarii, cum va trage un part tu vei cadea pe ganduri si il vei analiza. Wake up, viata trebuie traita nu filozofata langa idioti!

| Xelon a răspuns:

Cati ani ai de esti asa disperata...

| Unicornspk explică (pentru Xelon):

Sunt in clasa a 11-a..Nu pot spuje ca sunt disperata, dar pur si simplu nu il pot uita.--.

| Unicornspk explică:

A da, am uitat sa mentionez ca persoanele care m-au ajutat sa mai aflu cate ceva despre el este una dintre colegele lui care era mai de treaba.Mi-a spus cate ceva nu am intrebat-o multe chestii.Si acum si fata aia s-a schimbat, nici nu mai suntem prietene.Si gen am aflat la sfarsitul vacantei de vara ca fata aia s-a scapat si le-a zis si celorlalte colege ale ei ca imi place de el.Si presupun ca toate i-au zis lui sau poate au inventat chestii urate despre mije..nici nu stiu, imi vin atatea prin cap..nu avea niciun motiv sa imi fi dat block..Scuzati greseliile de ortgrafie!

| Unicornspk explică:

Va multumesc mult! Dar daca il vad in fiecare zi trecandu-mi prin fata imi va fi greu sa-l uit.

| Xelon a răspuns (pentru Unicornspk):

Cauta altul si ti-l scoti pe asta din cap, simplu...