| Casamoarabaietili a întrebat:

Buna TPU.Am o nelamurirebig grin Daca pui unghia falsa mai aplici si gel? thinking chiar nu stiu. Sper ca ma puteti ajuta big grin Mersi:X Dau funditawinking

5 răspunsuri:
| croissant a răspuns:

Unghiile false se pun destul de usor, parerea mea.Si anume:Acel lipici se pune o picatura pe unghia naturala si apoi se aplica unghia falsa.Trebuie apasat vreo 2-3 minute, pentru ca exista riscul de a se lipi daca nu astepti.Cel mai bine e sa fie inca o persoana cu tine, care sa iti dea unghiile false la indemana laughing sau e bine sa te duci la un salon de manichiura! Sper ca ti-am fost de ajutor! Se indeparteaza la fel de usor unghiile: Le lasi in apa calda pentru cateva minute si apoi indepartezi unghia falsa!

| RyGoLeTa a răspuns:

Buna!
Nu se mai adauga si gel{pentru unghii} peste unghia falsa.
Sper ca te-am putut ajuta! O seara placuta!

| Maomau a răspuns:

Poi cu ce prinzi unghia falsa daca nu cu gel?

| XdNicoletaXd a răspuns:

Da,eu asa stiu.

| Andrutza9999 a răspuns:

Nu inteleg o pui cu lipiciul la tb pe care il cumper nu gel si astepti sa se usuce