| anonim_4396 a întrebat:

Am o oarecare mica ..nelamurire, mai exact am nevoie de un sfat. Eu sunt la liceu si pentru a 2 a oara in viata mea m-am indragostit. Credeti-ma este mare lucru ca m-am indragostit... Problema este, ca baiatul respectiv nici macar nu stie ca exist. De obicei stiu ce sa fac daca un baiat ma place, sau cum sa atrag atentia unuia daca eu il plac. dar acum totul este diferit. Am luat idi-ul lui de pe facebook, mi-a dat add dupa 1 saptamana apoi nu a ma intrat deloc. Ma gandeam sa ne imprietenim prima data pe mess, apoi si in viata reala. dar pana acum nu am avut nici un contact cu el. Mai ales acum ca este vacanta, nici macar la scoala nu-l vad..chiar nu stiu ce ar trebui sa fac sau sa-i zic ca sa ma bag in treaba cu el. Eu chiar sunt tupeista. dar cu baiatul asta este altceva. Ce ar trebui sa fac?

2 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Pai nu prea ai altceva de facut decat sa faci ce faci si cu altii. Spui ca stii cum sa atragi atentia unui baiat pe care il placi. Faci la fel si cu asta, n-ai incotro. Ca e diferit, asta nu e o problema. Toti suntem diferiti. Nu sunt doi oameni la fel. Vacanta e scurta. Asteapta sa inceapa iar scoala si intra in vorba cu el. Intreaba-l de ce n-a mai intrat pe facebook si chestii dintr-astea. Nu e mare filosofie. Poate ai o emotie mai deosebita acum decat ai de obicei cu altii, dar treci peste ea. Curaj!

| Mαdαliηα a răspuns:

Poi daca zici ca nici nu stie ca " existi " Banuiesc ca te-ai indragostit de aspectul lui fizic, asa'i? Normal. Probabil cand il vei cunoaste iti vei schimba parerea despre el.
Dar totusi incearca sa fii tu si sa incerci sa te bagi inseama cu el chiar si dintr-o,, greseala ". facuta intentionat! :* Pa si ai grija de tine.