| DulcikPink a întrebat:

Buna TPUhappyMa numesc Delia si am 16 ani.Pana acum nu am avut un iubit si de o luna si ceva m-am indragostit de un baiat de la mate-info.Tin sa precizez ca nici macar nu stie ca exist si nu stiu cum sa-i atrag atentia, plus ca el este un geniu are numai 10 si este si foarte dragut.Mie teama ca nu o sa-i placa de mine,avand in vedere ca este mereu inconjurat de fete si eu sunt mai timida...dar chiar nu stiu ce sa fac,imi place mult de el si am nevoie de un sfat,cum as putea sa-i atrag atentia,cum sa-l abordez, mai ales ca mereu este inconjurat de prieteni si de fete?

6 răspunsuri:
| STEFANXxX a răspuns:

DAMN! Delia, toti suntem rusinosi happy si sigur ca nu ne putem impaca cu asta, dar nu te ingrijora totimpul este o iesire din situatii.Trebuie sa fii curajoasa.Du-te la el cand este liber,si cind este singur(trebuie numaidecit sa prinzi momentul asta)si spune-i(ma rog il vezi pe drum sau in alta parte, nu conteaza):Salut, cum te numesti>imi pare bine eu ma numesc Delia>stii(exemplu)Radu, imi dai please nr.tau de tel, el poate sa te intrebe "pentru ce"

| Fllorentina a răspuns:

Ti-am lasat un mesaj privat cu un sfatkiss
Baftakiss

| Laurentiu_4547 a răspuns:

Buna Delia esti indragostita bravo tie. Deci parerea mea este ca trebuie gasesti un moment cand acesta nu este inconjurat de nimeni sa fi tu cu el intre 4 ochi ca din cate mi-ai spus ca esti timida poate te pierzi si te faci de ras si te pui intr-o situatie jenanta sau pur si simplu ii spui buna te prezinti daca el te place te va baga in seama si va vb cu tine trebuie sa ai incredere in tine cand vorbesti cu el fi putin indrazneata. Mult succes.

| JustSomebody a răspuns:

Buna.Povestea ta este ca un scenariu de film in care tu esti admiratoarea secreta timida si el baiatul popular pe care il admiri.Din pacate, viata nu este ca in filme.happyAi mai multe posibilitati.Eu iti propun sa il faci sa te observe, adica sa ii arati ca existi.Incearca sa fii diferita de celelalte fete care stau mereu langa el.Fa-l dornic sa te cunoasca si arata-i si putin mister.Incearca sa te imiplici in viata lui chit ca este cea de la scoala sau cea personala.AI putea sa gsesti lucruri in comun. Poti merge si sa spui un simplu Buna la care poti adauga ceva gen:ma ajuti la ceva pentru teme sau chiar un ce faci.Important este sa lasi timiditatea.Este buna, dar nu in exces.Nu te du direct la el si spune-i ca il placi.NU.Sau nu te folosi de prieteni ca sa afli adevarul despre el.Fiti sinceri unul cu altul. Poate si el te place dar tu nu stii. Oricum, succes dar nu iti calca mandria in picioarehappy Daca nu il cunosti probabil esti atrasa doar fizic si asta nu inseamna ca il iubesti.Mai intai asigura-te in legatura cu sentimentele tale.Bye

| MishikiCrisy a răspuns (pentru JustSomebody):

Nu ai cum sa lasi deoparte timiditatea. Ea e o trasatura de a ta si nu poti scapa de ea usor. Iar daca esti in exces, asta e, traiesti clipa iar cel mai bine e sa faci has de necaz daca te incurci.

| Chaterinna a răspuns:

Un baiat se uita intotdeauna dupa ceva ce-i place, asa ca, daca se uita dupa tine, inseamna ca te place. Daca si tu te uiti la el, inseamna ca flirtati, iar flirtul este o modaliatate decenta si atractiva de a cunoaste pe cineva. Daca inca nu flirtati, ai putea initia tu acest joc al privirilor, desigur, in mod discret. Daca nici asta nu merge, incearca o conversatie interesanta pe mess. Bafta!