| NoOne1422 a întrebat:

Buna,TPU! Am o pagina pe Facebook, are 730 de like-uri si 134 talk about this. Postez zilnic cam 10 sau 15 poze, dar am putine like-uri la poze(cam 1 sau 2 like-uri dar nu la toate),fac concursuri gen "rima" sau "spanzuratoarea","ghiceste melodia" dar nimeni nu e activ.straight face Cum pot sa fac sa fie "fani" mai activi? Funda! A da,pagina este cu poze amuzante, meme-uri si statusuri.

Răspuns Câştigător
| ZyReXe a răspuns:

Degeaba
Nu ai ce face
Ai facut reclama si oamenii ti-au dat like ATAT doar ca sa te ajute cu un like...Astea de la mine din clasa au o pagina de FB si au 500 si cv de like-uri si postaza 5-10 poze pe zi maxim si au cate 20-40 de like-uri la fiecare cate odata chiar mai multe)

3 răspunsuri:
| Radu_Bogdan_Ionut_1990 a răspuns:

Nu cred ca ai ce sa faci, sincer. Motivele pentru care nu ai ce sa faci sunt multiple, iar unul este acela ca pagina ta este una din multele de acest tip. Adica, fiind multe, totul se imparte la mai mult si ramane mai putin pentru fiecare. De asemenea, dupa mine, acest tip de pagini au inceput sa plictiseasca publicul si asta e inca un motiv pentru care nu primesti like-uri. ceea ce trebuie sa faci tu, dupa mine, este sa o lasi balta, oricum ceea ce postezi nu iti apartine, asa ca nu ai cu ce sa te mandresti sau sa te afirmi. Plus de asta, oamenii nu traiesc din like-uri si cu alte cuvinte vei trai la fel de bine si fara acea pagina. Ba chiar mai bine, deoarece vei castiga timp pretios.

| OxyAndrei a răspuns:

Roaga o pagina mai mare sa iti faca publicitate, sau daca nu iti fac eu pe o pagina de-a mea, sau daca vrei te pun admin pe ca ca nu o mai folosesc.Are 5 mii si ceva de like-uri... fanii nu sunt prea activi pentru ca nu am mai postat de mult dar daca esti si tu activ, incet-incet vor fii si ei.

| Beatrys a răspuns:

Poi poti sa scrii ceva la descriere ca sa le starnesti curiozitatea.big grinbig grin Funda?