| ZuZiiii a întrebat:

Am o poveste lunga sper sa aveti rabdare sa cititi tot:
La inceputul anului scolar clasele 5-8 au trebuit sa se mute la alta scoala. A fost o veste socanta pentru noi, dar nu a fost nimic, m-am incadrat repede. Le tot intrebam pe noile mele colege cine are id din clasa si umbland din banca in banca am dat de un baiat superb. I-am cerut id-ul vorbeam pe mess in fiecare seara si ne-am imprietenit repede. Dupa ce am venit de la scoala intram imediat pe mess si mi-a venit ideea sa ne jucam adevar provocare, el a fost de acord si a ales provocare, eu i-am zis "te provoc sa-mi spui de cine iti place din scoala"(asta dupa ce ne-am imprietenit foarte foarte bine), nu mi-a raspuns si l-am mai intrebat o data pana la urma mi-a zis ca ii place de mine.Atunci am sarit in sus de bucurie ca si mie imi placea de el, si i-am zis si lui asta.La scoala vorbeam in fiecare pauza, isi facea griji pentru mine daca ma vedea suparata, ba chiar i-a zis unui coleg ca ii place de mine si multe altele. Dupa vacanta de iarna a descoperit un joc, "metin2Ro" si de atunci nu mai vorbeste cu mine cum facea odata.Nu isi mai face timp pentru mine.In fine m-am obisnuit cu asta si i-am dat oracolul meu.La intrebarea "Cat de simpatica ma crezi pe o scara de 1 la 100" el a raspuns "100%". Pe oracolul unui coleg am vazut ca a completat si el, normal ca m-am uitat sa vad ce a scris.Si la intrebarea "Ai prietena?" el a raspuns "Da am". Atunci a cazut cerul pe mine.Am intrebat pe unii colegi care il cunosc bine daca e adevarat si ei mi-au raspuns "Nici vorba sa aiba prietena". Ceva din mine imi spune ca nu are prietena ci a scris si el asa la intamplare.Pentru ca nu il cred eu in stare sa-si faca o prietena ca e mai rusinos.La scoala se ia de toate fetele le trage de par si multe altele si mie nu imi face nimic (nu ca m-as vrea sa imi faca ceva, da zic asa). Cand il intalnesc inima imi sare din piept, cand ii intalnesc privirea pentru mine incepe fericirea, cand ma uit la el ii zambesc scurt iar el zambeste la fel.In fine eu nu stiu ce sa mai cred... poate imi dati voi un sfat bun.Multumesc:X

Răspuns Câştigător
| Johnny_3797 a răspuns:

Buna,pai e greu de spus.Eu cred ca mai bine ai vorbi cu el odata asa mai serios si cel mai bine fata in fata cind nimeni nu va va distrage si tot asa. Vorbeste cu el daca te mai simpatizeaza daca are prietena si vei vedea deamu>Daca va zice ca te simpatizeaza atunci propunii sa fiti impreuna numai ca el sa isi faca program ca mai mult din timp sa-ti atraga tie decit la jocul cela. Daca va zice nu te simpatizeaza atunci clar cu el, nu ai ce face.Cel mai bine este sa vorbesti cu el si sa afli totul.Succese sper ca te-am ajutathappy

2 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

Poate se referea la tine cand a scris big grin Da jocurile ne cam ocupa timpul uneori si uitam de fete dar la un moment dat se va plictisi de jocul ala big grin Bafta

| chp a răspuns:

Ce a spus si johnny.
ia`l de o parte si vorbeste cu el.
din cate spui tu baiatul chiar te place
krek a scris ca are prietena doar pentru a parea si el mai taretongue sau vrea sa t faca geloasa.
cine stie.
oriqm vorbeste cu el despre asta. incearca sa vorbesti ff deschis cu el.
fa uh primul pas. sa fiti impreuna etc etc.
o sa accepte 100% daca t place atat d multhappy
oriqm spune`i asa : te`ai cam schimbat. esti altfel. inainte ma bagai mai mult in seama. ce s`a intamplat cu tine?
sau ceva in gen. oriqm sper ca te-am ajutat :*love struck
app : daca nu vrea sa stea cu tine. da`i cu flit asa.
sunt multi baietitongue mai frumosi ca ei tongue care vor sa stea cu tine
baftaa:*