| TheJokkerYou a întrebat:

BUNA TPU! Am o prietena,ma inteleg destul de bine cu ea, cateodata ne certam, etc. Mai demult m-a facut curva, in toate felurile. Peste cateva zile mi-a trimis un mesaj, trebuia sa o ajut cu ceva. Acum cand o intreb de ce a facut asta, imi spune ca si o descarcat nervii pe mine, era foarte nervoasa si ca regreta ce o spus. Nu vi se pare ciudat? Voi ce credeti? Oare este o prietena falsa? Va rog astept raspunsuri. DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| FoarteTareFrate a răspuns:

Buna! Sigur ca e oribil si jignitor, vorbele aiurea spuse de persoanele la care tinem ne ranesc. Dar...eram buna prietena cu o tipa, radeam, ne spuneam orice etc. Mi.au sarit mie odata dracii pe ea si am jignit.o si nu m.a mai iertat. Aveam probleme cu ai mei, aveam nervi si i.am aruncat pe ea. Acum dupa mult timp (de fapt si imediat dupa ce s.a intamplat) regret. Mi.as dorii sa ma fi iertat, sa nu ma fi luat in serios. O vad zi de zi dar imi lipseste. Intelegi? Am iubit.o cred (ca pe o sora) si acum pur si simplu ma... oftic. Da.i o sansa amicei tale. Daca mai greseste poti sa nu.i mai vorbesti. Dar crede.ma toti mai vorbim fara sa realizam ce prostii spunem, si din pacate pierdem oameni dragi datorita idiotenii noastre uneori.Bafta!

6 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Pai daca a fost nervoasa si s-a descarcat pe tine fara sa ii fii facut ceva nu e normal si e o nesimtita pentru ca se descarca pe tine, sa se abtina. Daca ai suparat-o tu ar trebui sa va impacati, pana la urma sunt momente cand suntem nervosi si aruncam vorbe grele si cui nu vrem. Dar daca vrea sa va impacati sau si-a cerut scuze numai ca sa o ajuti cu ceva, cred ca e falsa, dupa interes. Adica numai cand are nevoie de ajutorul tau iti zice ca nu a vrut sa vorbeasca asa cu tine? De ce nu a facut-o cand nu avea nevoie de tine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ciudat mi se pare ca nu am vazut nicio intrebare pe aici pusa de vreun baiat care sa zica ca s-a certat cu prietenul cel mai bun.

Concluzia mea ca femeile in general sunt false

| fearlessss a răspuns (pentru suntserios):

E,na.Ca baietii nu sunt falsi.Baietii nu prea au prieten cel mai bun, ei stau in grupuri din cate am vazit.Ps.big grinomnule,,fetele sunt false) nasul meu a fost cel mai bun prieten al tatalui si unchiului meu(cam 30 de ani au fost cei mai buni prieteni) pana cand ala l-a furat pe unchiumeo de tot.Mama,ce corecti sunteti:* (nu am vb de toti)

| neutrino a răspuns:

Nu, este o prietena reala care spune adevarul atunci cand se supara! Unii/unele nu-l spun deloc.

| ElenaSA a răspuns:

Daca este impulsiva si are un limbaj colorat inseamna ca nu este falsa.Asa este ea. Dar prietenele adevarate nu spun asa cuvinte grele si nu-si cer scuze doar cand constata ca au nevoie sa fie ajutate de persoana jignita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietena ta e o falsa si o profitoare.si-a cerut scuze nu pentru ca ii pare rau, ci pentru ca are nevoie de ceva din partea ta.si uite aici un mic citat ''nu ierta pe cine te-a dezamagit o data, pentru ca o va face din nou crezand ca o vei putea ierta''