| FlaFy6666 a întrebat:

Buna TPU am o problema am un prieten si sunt de 5 luni cu el.mama stie e deacosr cu el, insa tata nu stie si nu prea stiu cum sa ii spun tata e gen comunist laughing vreau un sfat cum sa ii spun de prietenul meu mi-e frica ca daca ii voi spune sa nu mai imi dea voie sa ma mai intalnesc cu el va rog ajutati-ma dau funda!

Răspuns Câştigător
| MeJustMeAndStop a răspuns:

Consider că ar trebui să porţi o discuţie ca de la tată la fică cu el. happy.
Vorbiţi sincer, deschis... Aşa este cel mai bine, şi poate va înţelege.
Îi spui că eşti la vârsta în care e normal să ai un prieten, aveţi o relaţie frumoasă, în care vă înţelegeţi bine, nu faceţi `prostii`... o relaţie normală. Vă cunoasteţi de ceva timp şi ştiţi câte ceva unul despre celălalt. ...chestii de genul.happy
Şi îi mai spui că te-ai decis să îi spui despre prietenul tău deoarece este tatăl tău şi e normal să ştie când ai o relaţie,...şi speri să fie de acord.
Cel mai bine e să fii sinceră. happy

3 răspunsuri:
| RoXyRaLu a răspuns:

Pai...poti sa aduci vorba ca toate fetele din clasa ta au un iubit si ca te-ai intreba si tu cum e dar ca esti fata cuminte si chiar daca ai avea un iubit nu ai face prostii cu el.
Apoi,vezi cum e tatal tau, daca nu e infuriat ii zici ca tu ai un inceput de relatie si ca il intrebi ce parere are, dar asigura-te ca mama ta e pe langa tine sa te aprobe si sa te ajute.
Ceva de genul asta. Funda?:X

| MeJustMeAndStop a răspuns:

Mulţumesc de fundă şi mă bucur dacă îţi este de ajutor happy

| FlaFy6666 explică:

Problema este ca mama mea e in Italia crying