| PisicutzaPlinutza a întrebat:

am o problema, as vrea sa slabesc 20 de kg cat de curand, adica pana in august.Am 1,60 si 98 de kg.Sunt foarte GRASA. ajutor, nu ma mai incap hainele si imi iese burta afara din bluze, pusca pantalonii pe mine.Si am 20 de ani. pur si simplu imi place sa manac prajituri, mc donals, kfc,carne, dulciuri, cartofi prajiti... AJUTOOOR!

6 răspunsuri:
| UnleashedPsycho a răspuns:

Taie-ţi picioarele.

| girl00 a răspuns:

Buna..pai renunta la aceste tampenii pe care le mananciwaiting in primul rand pentru ca nu-s sanatoase si plus ca si ingrasa mult straight face fa mult sport..renunta la dulciuri de orice fel..la prajeli..mananca mai mult fiert..salata la greu ca tot e sezonul gasesti totul in piata..bea multa apa..nu manca dupa ora 18 si manaca foarte putina paine...o felie maxim pe zi si paine din aia neagra..succes si o sa fie bine ^-^

| Corynna13 a răspuns:

Poti incerca regimul Dukan. Cunosc mai multe persoane care chiar au slabit cu acest regim si am fost surprinsa, insa m-am interesat si am vazut ca in foarte multe cazuri chiar da rezultate. Cauta pe Google acest regim si informeaza-te. Daca ai ambitie si incredere vei reusi cu siguranta!

| Dexter00 a răspuns:

Există la farmacii niște ceaiuri extrem de bune, cunosc presoane care au slăbit câte 5 kg pe săptămână, dacă consumi acel ceai va trebui să renunți și la niște alimente...dar rezultatul va fi bun!

| NataliaElena22 a răspuns:

Vine vara, si cred ca toate fetele ne dorim sa aratam cat mai bine mai ales cand avem un eveniment important dar pentru asta nu este suficient doar sa ne dorim, ci sa mai facem si eforturi atat psihice cat si fizice ( sa spun asa ).
Primul pas l-ai facut recunoscand ca ai o problema si cerand ajutor, acum trebuie sa renunti la aceste delicii culinare si avand in vedere ca vine sezonul cald, sa te axezi mai mult pe salate, fructe.
Primul lucru pe care trebuie sa-l faci, este sa bei cel putin 2 L pe zi de lichid ( de preferat apa plata ).
Apoi sa nu mananci dupa ora 18:00.
Vreau sa stii ca solutia nu este sa nu mananci absolut nimic, sub nicio forma. Eu am incercat pe propria piele si mi-am pus sanatatea in pericol, ceea ce sunt sigura ca nu vrei + ca nu rezisti mult si dupa 4-5 zile (cel mult) vei manca cat toate zilele astea si te vei alege si cu kg bonus.
SCOATE PAINEA DIN REGIMUL ALIMENTAR!
La inceput iti va fi greu, sunt sigura, dar cu timpul te vei obisnui si nu o vei mai lua ca pe o povara sa renunti la mec, kfc, dulciuri, habar nu ai tu din ce resturi sunt facute aceste lucruri!
Din cand in cand opteaza sa-ti faci tu acasa o prajitura, sa-ti mai treaca pofta.
Stiu ca este mai confortabil sa mergi cu masina sau cu mijlocul de transport in comun, dar incearca sa faci cat mai mult sport. Vei vedea cat de bine te vei simti dupa o perioada, mai in forma, mai energica. Acum sunt sigura ca obosesti foarte repede + ca iti afecteaza si sanatatea..si poate nu acum, dar mai tarziu cu siguranta. Si va fi mai greu atunci sa scapi. Ce naiba, esti fata tanara, lumea e rea, si sunt sigura ca nu iti place sa te arate lumea cu degetul pe strada.
EVITA PRAJILILE! daca ai pofta de carne, poti opta pentru cea facuta la gratar, de preferat carne de vita, pui sau peste.
Si daca vrei te pot ajuta cu o dieta.
Se numeste " dieta disociata " care pe mine m-a ajutat.
Ce inseamna asta? pai, in fiecare zi trebuie sa mananci oricat, pana la ora 18:00 acelasi fel de mancare.
Luni- mananci toata ziua carne fiarta sau pe gratar. Incearca sa eviti carnea de porc.
Marti-doar legume
Miercuri-Lapte si branza. ( de preferat cu grasime cat mai redusa )
Joi-Fructe
Vineri-orez cu legume
Sambata si duminica mai poti manca si altceva, dar nu uita de sfaturile de mai sus. Exclus: prajeli, dulciuri, kfc, mc, paine.
Nu uita lichide cat mai multe + sport!
Bafta! Si sper sa ai ambitia necesara incat sa reusesti si mai mult de atat. NIMIC NU ESTE IMPOSIBIL! Important este sa iti doresti din tot sufletul si VEI REUSI. Ai incredere in tine!
Sa revii sa ne spui cum ti-a mers happy
Paste fericit:*

| Pătrunjica a răspuns:

1.Nu mai mânca ca o vită -_-*.
2.Mult SPORT!
3.Du-te la un nutriționist.
4. Ține cură de slăbire.