| AnaaaaaConstantin22 a întrebat:

Am o problema, astazi i-a dat mesaj fosta prietenului meu. Din cate am inteles ei au avut o relatie foarte frumoasa, doar ca fosta lui ( s-o numim x ) l-a inselat. Mereu cand ieseam afara cu el imi povestea de x, cum era, ce facea etc, ma rog. X i-a dat mesaj si au inceput sa vorbeasca desprea trecut, lucrurile daruite intre ei, poze, etc ..si m-am simtit destul de prost, el a vazut asta si mi-a spus ca nu am de ce sa fiu geloasa pentru ca el nu m-ar lasa niciodata + ca cica nu o suporta ( dar nu prea cred asta )... si ma simt extraordinar de prost... credeti ca exagerez eu? Ca sunt prea geloasa?

Plus ca mi-a spus ca nu vrea sa mai auda de ea iar eu i-am spus sa-i dea block si sa uite, la care imi raspunde cu : degeaba ii dau block si sterg tot, amintirile tot raman... sau ceva de genul, nu aveti idee cat de prost m-am putut simti cand am auzit cuvitele alea. Ce sa mai cred?

Fara jigniri va rog...

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ii normal totusi, dureros pentru tine, dar normal. Mie mi se pare ca pare sincer din ce a spus, si ca n-ar ajunge sa te lase pentru ea. Dar nu-i permite totusi sa reia contactul de tot cu ea. Hai, ok, au vorbit o zi/2, au depanat niste amintiri, si-au amintit de niste momente frumoase, dar totusi o limita.

| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun, dar relatia cu un asemenea om este imposibila. In primul rand este nesimtit, pentru ca asa ceva nu faci niciodata., stai de vorba cu o fosta iubita, in prezenta iubitei.
daca vrea o legatura cu tine cere-i sa o elimine defib\nitiv pe fost din viata lui blocand-o peste tot si efectiv incetand sa mai vorbeasca de ea in prezneta ta.
Daca nu poate sau nu vrea, inseamna ca nu are nimic pentr tine si relatia este inutila.
Asa ceva este inacceptabil!
Da-i un sut in fund si cauata un alt baiat care are bun simt, macar sa nu pomeneasca de fostele iubite in prezenta ta.
Aici nu-i vorba de gelozie ci de ce NU se face intr-o relatie noua!
Ce mai cauta fost iubita intre voi, in relatia voastra?

| Andreeush a răspuns:

Dacă iubitul tău a început să vorbească cu fosta despre trecutul lor, despre amintirile lor atunci e clar că nu te iubește, nu te respectă.
Dacă nu ar mai conta fosta pentru el atunci nu ar mai avea ce vorbi cu ea despre ce a fost între ei.
E normal să te simți prost, situația nu normală, el nu ar trebui să mai aibă legătură cu ea.
Gândește-te la tine, chiar merită să mai fii cu un astfel de om?