| BiancaaBd a întrebat:

Am o problema. Cateaua mea e la a 2-a fatare. Prima data a avut grija de caini. dar acum a fatat 7 caini si nu a murit niciunul. Cateii au 10 zile astazi si am fost la ei si nu mai erau decat 5. Sunt sigura ca ia mancat.Cateaua e bine hranita dar nu prea se atinge de mancare.Primeste mancare foarte des. dar nu o mananca si acum cred ca au ramas 4. dupa jumatate de ora cred. am fost din nou la ei. si mi-am vazut cateaua cu un cap de pui in gura si. m-am speriat. dar lasam asta la o parte. Ce as putea face sa o orpesc sa nu-i mai manance?

Răspuns Câştigător
| DoarOana a răspuns:

Buna Byuu,
Ai avea 2 posibilitati.
1. Poti sa iei catelusii de la femela daca ai tu timp sa ii hranesti cu biberonul si cu lapte de vreo 5-10 ori pe zi.
2. Poti sa ii lasi sa fie mancati.
Eu iti zic sa ii lasi la mama lor pentru ca femela nu se apuca sa isi manance puii numai pentru ca asa vrea ea. De cele mai multe ori femela simte ca puii ei nu sunt sanatosi sau au ceva probleme iar daca sunt bolnavi, ori ii ignora si il lasa pe pui intr-un colt ori ii mananca.
Mai sunt si exceptii in care proaspetele mamici nu isi dau seama ce fac dar avand in vedere ca a mai avut o tura de pui nu ar trebui ca asta sa fie problema.
Pa, pa

7 răspunsuri:
| speranata a răspuns:

Poti sa ii separi nici ei nu ii face bine sa ii manance separai si le poti da cateilor sa manance lapte cumparat straight face alta alternativa nu ai. Daca ii vei lasa impreuna in continuare ii va manca pe toti. Asa mai bine ramai cu acestia care ii mai ai...
Te pup dulce si sper sa reusesti big grin

| KaRa23S a răspuns:

Ce catea tampita. Eu am auzit ca iepuroaicele mananca dar mrg. Deci eu as lua puii de langa ea, iar de nervi cred ca as alunga-o sau as omora-o, dar sa nu faci asta. I'ai doar puii cum au spus si ceilalti.big grin

| Sorelaaaaa a răspuns:

Poi...ia catzelusii de langa catzea,dar nu de tot! Tzii catzelusii langa catzea doar sub supraveghere, apoi cand pleci, ia si catzelusii happy, puii trebuie sa pape lapte de la mama lor ca sa supravietzuiasca happy Bafta!

| pinky butterfly a răspuns:

Sa iei puii de langa ea! Ca daca ii lasi ii va manca pe toti happy si mie mi s-a intamplat asa!

| DjSmoKEE a răspuns:

Du-te la veterinar, asta e cel mai bun sfat pe care ti-l pot da.

| Ionela_Radu_1985 a răspuns:

Esti sigura ca puii pot trai numai cu lapte de la mama? Eu zic sa te mai gandesti...

| Mihaela_Curelaru_1982 a răspuns:

Vroiam să te întreb dacă ai mai dat o șansă catelei sa devină mamă și dacă pe următorii ia îngrijit