| Ronni a întrebat:

Am o problema cu un băiat pe care l-am întâlnit recent intr-o excursie organizata de scoala. El are 18 ani si cu un an mai mare ca mine. După ce ne-am întors l-am întâlnit din întâmplare in oraș si am stat la o cafenea pentru 1 ora. In timpul asta a reușit să-mi povesteasca despre problemele lui cu părinții si despre copilaria lui nefericita. Mi-a spus ca i-a plăcut de mine pentru ca nu ascultam muzica in autobuz si ca deja are numărul meu de telfon chiar daca eu nu i l-am dat. Acum imi trimite mesaje constant si m-a invitat sa ieșim in oraș de câteva ori la care eu am refuzat de fiecare data.

Nu stiu ce sa fac ca sa înțeleagă ca nu sunt interesată. Am încercat sa nu ii răspund la mesaje dar devine din ce in ce mai persistent.

3 răspunsuri:
| aliceinwonderland165 a răspuns:

Cred ca ar trebui pur si simplu sa ii spui ca nu esti interesata, desigur intr-un mod subtil si elegant. Spune-i ca daca vrea, puteti fi NUMAI prieteni, desi e dureros sa il tii pe un tip care te place in friendzone.

| biamari a răspuns:

Bună!
Ar fi bine să ți schimbi numărul de telefon, dar nu înainte să i spui ca nu vrei să fiti mai mult decât prieteni... Și mai ales modul în care a aflat numărul tau de telefon e dubios! Clar ceva nu e ok!

| svst4583 a răspuns:

Pur si simplu spune-i ca nu esti interesata si atit. Sau ii poti spune ca ai prieten