| Anonima975 a întrebat:

Bună, TPU! Am o problema. De fiecare data când jucam baschet la școală, la ora de sport, uit cu ce colegi sunt în echipa. Suntem 20 în clasa și fiecare echipa are 10 jucători. Nu suntem o echipa fixa și asa sa ne jucam tot restul anului. O data pe săptămână schimbam echipele și dat fiind ca eu îmi cunosc colegii de foarte mult timp și ne schimbam mereu echipele(de exemplu, o data joc în echipa cu Mirela și Mihai, altădată cu Ion și Laura). Întrebare este:Cum pot reuși sa memorez persoanele cu care sunt în echipa, astfel încât sa nu mai pasez mingea la cineva din echipa adversa și sa ma fac de ras?

Răspuns Câştigător
| Mihai1499 a răspuns:

Stai câteva secunde (10-20) înainte să înceapă meciul și retine măcar vreo 2-3 persoane din echipa ta. Apoi le dai doar lor și vezi cui pasează ei. Pe rând îi înveți pe toți din joc. Nu ar trebui să-ți ia mai mult de 10 minute în timpul jocului, pentru că sunt multe pase.

1 răspuns:
| zRaul123 a răspuns:

Pay attention? Noi nu prea avem cum sa fe ajutam, doar colegii tai, poate.