| macovei10000 a întrebat:

am 16 ani sunt din Buzau si doresc sa stiu daca mai ma pot inscrie la o echipă de fotbal. Sunt foarte buna fotbal, stiu sa driblez, sa sutez si sa pasez si am si o conditie fizica, zc eu, destul de buna, vreau rapunsuri clare si serioase, poate chiar de la cei care cunosc echipele de juniori din Buzau. Va rog mult este vorba de viitorul meu!

3 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Sunt sanse mici sa gasesti pe cineva din orasul tau aici care sa-ti numeasca toate echipele de fotbal, eventual sa-ti dea si o adresa sau doua. Du-te tu pe la terenurile de fotbal din orasul tau, pe la sediile cluburilor sportive sau pe la Sala Sporturilor si intereseaza-te. Cu siguranta exista echipe. Afla programul, afla cand au antrenament si du-te si vorbeste cu antrenorul.

| Violleta2022 a răspuns:

Sunt cluburi care selecteaza sportivii cu abilitati native sau exceptionale.
Ai putea merge acolo ca sa fii testat si iti vor spune ei ce trebuie sa faci.

| K4 a răspuns:

Am fost eu la Gloria la grupa 2000-2001......slabut....vestiarele arata ca dracu si stai linistit ca nu te baga pe Metalu' de duce la terenul ala din dreapta stadionului...Eu nu zic ca nu ai sanse dar o sa te alerge de oa a te ia toate alea si o sa freci banca si daca vei sta pe banca vei avea noroc in unele cazuri nici nu te iau cu ei am avut un prieten care a fost portar si a stat un an jumate si tipu apara destul de bine....tot ce au facut a fost sa ii ia banii