| Lumeaîn3D a întrebat:

Am o problema destul de grava, si am nevoie de un sfat..De ceva timp incoace ma tot sperie faptul ca aud zgomote foarte ciudate. De la inceput auzeam sosoteli,auzeam de parca cineva vorbea foarte incet si repede, credeam ca mama mea sosotea vorbind singura ( poate facindusi planul de zi) dar odata ea era plecata de acasa, dar spre mirarea mea, inca se mai auzeau sosoteli prin casa..Sa nu ma intelegeti gresit, nu sunt genul de fata care se sperie atit de usor, dar cei care citesc aceasta, va rog sa va puneti in locul meu: Cum v-ati simti daca ati auzi sosoteli prin casa, si sa stii ca esti singur in casa? Ok bine,, atunci m-am linistit cu gindul ca poate ca am avut o zi stresanta si am halucinatii..Peste vreo citeva zile am observat alte ciudatenii.Ma trezeam noaptea din cauza ca auzeam ca se pornea robinetul,auzeam foarte clar ca apa e pornita si ca curge in vana, asa ca m-am dus in baie sa o opresc, oproprinduma de baie, zgomotul se oprise ceea ce ma speria putin, insa ceea ce m-a speriat cel mai tare e ca in vana nu era nici-o picatura de apa si ca era uscata. Zgomotul pe cae il auzisem nu era de la vecini, era clar si puternic, era absurd, nu intelegeam. Zgomotul cu baia se petrece in fiecare noapte, am niste migrene oribile, mama l-a un moment dat m-a intrebat de ce ma scol noaptea fara nici-un motiv si ma duc in baia speriata, apoi ma culc inapoi si mai speriata, Nu sti-am cum sa-i explic mamei, ma v-a crede o nebuna. Zgomotul din baie nu se opreste, dar deja pentru ca m-am obisnuit, nici nu ma scol sa ma duc in baie, ca oricum vana tot o sa fie uscata ..Asa trec noptile mele chinuitoare, insa ieri am auzit ca cineva a dat drumul la apa in WC, i-am intrebat pe parintii mei daca au fost la WC noaptea trecuta, iar ei au spus ca nu, ceea ce deja nu ma uimea. Astazi nu am fost la scoala pentru ca aveam febra ridicata, asa ca vizionam un film in pat indulcindu-mi gitul cu lapte si miere, am tresarit cind am auzit un fel de scormolit, e asemeni zgomotului produs atunci cind scarpini un covor...M-am sculat din pat, chiar daca muream de frig si m-am dus sa verific ce se aude, insa eram singura acasa, si sa ma vad pe cineva sau ceva in casa, era imposibil ..Nu stiu daca sunt nebuna, dar am nevoie urgent de un sfat, sunt deja satula de toate acestea.Va rog ajutati-ma

7 răspunsuri:
| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| StochirleaAlexandra a răspuns:

Nu intra in panica!
Cauta un psiholog, vorbeste cu el despre problemele tale.
Daca acesta considera ca trebuie sa te consulti si cu un psihiatru, du-te.
Nu esti nebun daca te duci la psiholog sau psihiatru.
Dar tu deja stii asta. happy
Succes!

| coztel5437 a răspuns:

Du-te la un psiholog...el te poate ajuta, e posibil ca toate acestea sa fie in imaginatia ta...incearca sa nu te mai gandesti la asta.

| Byucc a răspuns:

Ai halucinatii. Mergi la un psiholog. Halucinatiile sunt un simptom al schizofreniei.

| Vladmen7 a răspuns:

Vrea-u sa te ascult mai mult da-mi add sa vb chiar mai facut foarte curios?
https://www.facebook.com/vlad.tofan.1

| mama10 a răspuns:

La un moment dat si eu aveam halucinatii din astea cred ca este doar o frica....si mie imi era frica sa nu se intample ceva, imi era frica sa stau pe intuneric si auzeam tot felulu de zgomote...pana cand m-am hotarat ca cand ma bag in pat sa ma gandesc numai la lucruri frumoase....si asa incet incet nu am mai avut nimic.Incearca si tu poate o sa te ajute!

| mama10 a răspuns:

.