| AllyAlly2a a întrebat:

Am o problema. Eu si cu o prietena de'a mea placem acelasi baiat si din cauza asta ne certam cam des si din alte motive neinsemnate. Cum pot sa fac sa functioneze prietenia mai bine?:S

Răspuns Câştigător
| AdrianVoicu a răspuns:

Renuta la baiat nici-un baiat nu valoreaza cat valoteaza o prietena

| AllyAlly2a explică (pentru AdrianVoicu):

Nu am cum sa renunt la niciunul din ei.

| AdrianVoicu a răspuns (pentru AllyAlly2a):

Gandeste rational o sa se desparta de tin la un momendat dar o prietena tie mereu aproape, faci cum vrei

| AllyAlly2a explică (pentru AdrianVoicu):

Nu sunt impreuna cu el. Doar il plac...

5 răspunsuri:
| simonarus a răspuns:

Sa stii ca daca baiatul pe care il placi ii place sa aiba cite doua s_ar putea plictisi si de tine la un moment dat si sa ramii si fara prietena eu te sfatuiesc sa iti continui prietenia cu ea si daca el va vrea sa aleaga pe una dintre voi nu aveti ce face decit sa va bucurati de fericirea prietenei

| timppierdut a răspuns:

Parerea mea e ca, daca cu adevarat tii la aceasta prietena tu ai putea renunta la baiat si sa dai dovada de altruism... insa iti pot spune si asa. daca baiatul lasa vizibile semne de interes fata de amindoua si arata ca s'ar gindi la o potentiala relatie asta zicind ambelor. crede-ma nu merita sa iti pierzi prietena pentru un astfel de individ