| Crisss22 a întrebat:

Eu si cu prietena mea cea mai buna placem acelasi baiat. Si de ceva timp s'au intamplat multe lucruri si ne'am certat foarte des ce sa fac ca sa nu stric prietenia:-ss?

3 răspunsuri:
| LifeIsColour a răspuns:

Buna,intrebarea mea este urmatoarea"prietena ta stie ca amandoua placeti acelasi baiat?". Daca da, atunci ar trebui sa te astepti ca relatia voastra de prietenie sa "scartaie" insa, daca nu stie, altele sunt motivele pentru care va certati, pur si simplu toate persoanele se ceartahappy.In orice relatie de prietenie vor exista anumite...neintelegeri,anumite certuri,care,bineinteles,nu sunt ireparabilehappy.Cat despre faptul ca placeti acelasi baiat,ar trebui sa te asiguri mai intai pe cine place baiatul respectiv.Te poate simpatiza mai mult pe tine,pe prietena ta sau pe o alta fata,care, evident, are mai multe sanse la o relatie cu el. Oricum, situatia ta nu este deloc usoara, asta pentru ca nu vrei sa renunti nici la baiatul pe care il placi dar nici la relatia de prietenie.Parerea mea este ca ar trebui sa vorbesti cu prietena ta, spune-i adevarul, stii si tu ca minciuna are picioare scurte si la un moment dat, tot isi va da seama ca il placi, sau cel putin va banui acest lucru.Deci vorbeste cu ea, spune-i adevarul, o relatie de prietenie se bazeaza in primul rand pe increderewinking.Si daca tine la tine si la relatia voastra de prietenie, va trata situatia cu calm, nu se va supara pentru ca nu este vina nimanui ca va place amandurora de acelasi baiat si veti gasi o solutie pentru aceasta"problema" impreunahappy.Pa-pa!

| Crisss22 explică (pentru LifeIsColour):

Ea stie deja. si din cauza asta ne'am certat!

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Mai bine uita de acel baiat deoarece nu merita sa stricati prietenia din cauza unui baiat.
O zi buna!