| Gril5 a întrebat:

Bună TPU
Am o problema foarte grava, fostul meu iubit m-a intrebat daca vreau sa facem xxx, iar eu i-am spus ca normal ca nu, ca e nebun, sa ma lase in pace ca nu e varsta de asa ceva. Ideea e ca i-am spus de o colega de-a lui, sa o intrebe pe ea ca sigur vrea. Fata aceea a aflat de ce am zis eu si a inceput sa urle efectiv in curtea scolii despre asta. Acum toata lumea ma barfeste, imi e foarte rusine sa mai merg la scoala, toti ma barfesc, dar eu nu inteleg de ce, nu eu l-am intrebat asta pe baiatul ala, ci el pe mine.

Cum sa fac sa nu mai rada de mine? Sa le demonstrez ca nu e adevarat tot ce se spune? Cuuuu?

3 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Tot ce trebuie sa faci este sa arati ca nu iti pasa. La un moment dar o sa inceteze totul.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca este deja "fostul iubit", ce-ti mai bati capul?
Vezi-ti de drum si uita de prostia asta.

In ce priveste ce ai spus despre colega ta, este foarte urat ce ai facut si ar trebui sa iti ceri scuze la fata aia! Asa ceva nu se face!
Din pacate, cand vorbeste gurita fara tine, meriti sa fii aratat cu degetul de colegi. Ai facut un lucru foarte urat si acum, suporti consecintele.
Data viitoare, invata sa vorbesti doar in numele tau si doar in ce te priveste pe tine, fara sa barfestis au sa vorbesti de rau pe alti colegi sau colege.

Ce sa demonstezi fetita? Tocmai ai demostrat ca nu prea te duce capul, daca l-ai trimis la colega lui, s ao intrebe pe aia daca vrea sex?! Ti-am spus deja, ai facut-o lata si acum trebuie sa suporti consecintele fatelor tale.
Nu m-ar mira sa ajungi sa primesti nota proasta la purtare, pentru denigrarea si jignirea unei colege de scoala, lucru perfect normal, mai ales ca s-a intamplat la scoala.

Singurul lucru pe care poti sa-l faci, este sa mergi sa-ti ceri iertare acelei fete sis a speri ca nu depune plangere la directorul scolii, pentru ca ai jignit-o si ai imprastiat vorbejignitoare despre ea in scoala.
Sa speram ca nu se va ajunge la venirea parintilor la scoala si facut politie, lasandu-se cu note scazute la purtare!
De data asta ai facut-o lata!

| sofisis a răspuns:

Da pe tine de ce te-a mancat in dos sa comentezi despre fata aia? Sincer, foarte bine ti-a facut. Te duci la scoala si punct. O sa treaca