| anonim_4396 a întrebat:

Buna as avea si eu o problema! Va rog sa ma ajutati repede! dati-mi cat mai multe sfaturi va rog mult de tot cel mai bun sfat ii dau funda! Am fost cu un baiat de la mine din sc 6 luni.Noi nu neam vazut 5 luni pana cand am inceput scoala.Eu intre timp sunt cu altcineva dar cand il vad pe fostul in fiecare zi imi fierbe sangele in mine.De 2-3 zile imi apar in minte sarutarile lui si imbracisarile.La inceputul scolii el i-a zis colegei mele ca sa ma intrebe daca mai vreau sa fiu cu el si i-am zis nu si se dadea pe langa mine si vroia sa ma ia in brate si eu i-am zis sa ma lase in pace ca m-am saturat de el, dar de cand a aflat de la colega mea ca imi apar imaginile alea in minte nu ma mai baga in seama.Colega mea i-a zis si el a zi ca stie cahestia asta si ca mai ii place putin de mine! Eu l-am intrebat daca mai vrea sa fie cu mine si el a zis ca nu! Ce sa fac ca sa-l uit mai repede!? Oare am gresit cand la l-am respins? V rog ajutati-ma mult!

7 răspunsuri:
| Monica a răspuns:

Ai făcut ce ţi-a zis ''inima'' chiar dacă sună platonic.
E ceva normal să primeşti un refuz din partea lui, atâta timp cât şi tu l-ai respins...
Şti vorba aia? ''Roata se întoarce''
Orice sfat ai primii, imaginează-ţi că nu îl vei uita cât ai clipi.Ai nevoie de timp.
Meditează!
Nu te mai gândi la el şi evită-l cât poţi de mult.
Astfel, o să îl uiţi treptat!
Daca vrei sau probabil ai o relaţie cu un alt băiat şi asta te va ajuta foarte mult!
Dar... NU mai pune atâta suflet într- o relaţie, atâta timp cât nu eşti convinsă de sentimentele partenerului şi atâta timp cât vrei ca relaţia să fie de lungă durată!

| SupradozaDeViseXD a răspuns:

Nu trebuia sa-l respingi cand a venit la tine, acum daca mai veri sa stai cu el du-te la el si fa si tu cefacea el. Daca nu merge gasesteti pe alt cineva, si ca sa-l uiti nu te mai gandi la el. Dca vei fi mereu ocupata cu cate ceva nu te vei mai gandi la el si in vreo luna iti vei reveni. Crede-ma. SUCCES!

| nevermind_6208 a răspuns:

Trebuie sa lasi in urma. e greu dar o sa vezi ca e mai bine.

| doarreuu a răspuns:

Ai cam gresit cand l-ai respinssad iti dai seama ca acum o sa pastreze distanta... discuta liber cu el si explica-i situatia:*
bafta!

| SoniaRacz a răspuns:

Poate ca tie dor de el si in sufletu tau poate il mai placi un pic de ce nu te intorci la el?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stii faza e ca poate el a facut toate astea doar din ciuda pe tine ca esti cu altcineva si tocmai pentru ati trezi astfel de sentimente. Iar el cand a aflat toate astea,, ca iti apar "imagini" cu el, poate acum el rade pe seama ta. Sau poate vrea doar sa fie el tare si mare ca te-a recucerit si acum iti intoarce spatele. Oferai indiferenta ca daca te vrea va reactiona! bia

| annalove a răspuns:

Ocupate cu alte lucruri ca sa-l uiti si nu te mai gandi la el gandeste-te la alceva ca de ex:vb cu prietenele, gandeste-la iepuri, mama, tatal tau la alte chestii...