| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema foarte mare. Am 17 ani si sunt cocosata. Simt ca mor. Nu mai am chef de nimic cand ma uit in oglinda. Parintii mereu imi spun sa stau dreapta, dar efectiv imi e greu. Am nevoie de ajutor. Am fost cand eram mai mica la kinetoterapie, dar degeaba. Tot asa am ramas. Deci mai exact am putina lordoza(burta e in fata) si cifoza rau. Capul este cea mai mare problema a mea. Umerii daca ma fortez arata ok. Dar capul e marea mea problema, este aplecat rau. Eu nu imi dau seama, dar cand ma uit in videoclipuri sau poze realizez ce naspa arat. Sunt foarte deprimata. Stiti ceva exercitii sau orice?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu stau cocosat uneori, uneori ca e lejer, uneori de la pc. Dar m-am apucat de sala iar cand ridic haltera trebuie sa stau drept, la majoritatea exercitiilor trebuie sa stai drept. Pe mine ma ajuta foarte mult, mi-a intrat in ritm chestia asta sa stau drept.
Nu te mai simti complexata "inainte sa arati cu degetul spre cineva asigura-te ca ai mainile curate" ceea ce este imposibil caci nimeni nu e perfect. Fiecare e diferit si special in felul sau "esti o persoana diferita pentru fiecare persoana care te cunoaste"
Sa ai parte de o zi frumoasa

| Maria3802 a răspuns:

In primul rand incearca sa iti schimbi putin stilul de viata, incearca sa te uiti in oglinda si sa iti gasesti calitati in loc de defecte! Crede.ma ca nimeni nu e perfect! Nici macar eu nu sunt multumita pe deplin de cum arat! Oricine are un complex si nimeni nu e in stare sa judece pe nimeni. Eu cred ca esti frumoasa asa cum esti. Incearca sa iti impui sa te mai gandesti la defecte. Cauta frumosul in tine. Sigur o sa.l gasesti! happy