| Gabriel2007 a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare, ce credeti ca e mai ok pentru mine, in teren, sa stau in poarta sau sa stau in fata? Am o problema mica cu spatele, n am scolioza, coloana mea e dreapta, am putina cifoza si am avut si putina lordoza dar am reparat-o in timp. Unde credeti ca e mai ok, in poarta cand ma arunc dupa mingi si chestii sau in fata? gen un atacant, vreau sa va zic ca cand joc in fata nu ma doare spatele sau ceva, inainte ma durea, am facut kineto 2 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Joaca unde crezi ca esti mai bun, dar ai si grija de sanatatea ta!

| Gabriel2007 explică (pentru Bula):

Asta voiam sa va intreb, unde credeti ca e mai ok pentru spate? In poarta unde mai ma arunc pe joc si chestii dar doar atat, sau in fata unde nu ma arunc dar sunt aruncat si faultat?laughing

| Bula a răspuns (pentru Gabriel2007):

Oriunde trebuie sa faci miscari rapide si intense poate fi periculos.
Cel mai bine ar fi sa discuti cu medicul care ti-a constatat problemele de coloana si/sau cu un medic sportiv!

| Violleta2022 a răspuns:

Asta iti poate spune numai un antrenor, dupa ce te vede jucand.

| gabicoo a răspuns:

Mai bine pe banca rezervelor.

| KovacsB a răspuns:

In tribuna este cel mai bine.

| Ilovedinero a răspuns:

Peste tot o poti pati.In poarta trebuie sa te arunci si aterizarile pana te obisnuiesti crede-ma ca nu sunt prea gratioase.Eu spun ca in teren.