| Assassins a întrebat:

Buna TPU.Am o problema la scoala.Deci in prima zi am scris orarul.Ca diriginta avem profa de germana deci am scris orarul in germana.Eu va rog daca puteti sa imi faceti un orar din germana in romana(nu e tema dar am scris urat si nu inteleg nimicstraight face)
Exemplu:
Matematica:Aici scrieti traducerea in germana
Romana:La fel
Germanabig grineutsch
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Romana-Rumänisch
Matematica-Mathematik
Istorie-Geschichte
Geografie-Geographie
Franceza-Französisch
Engleza-Englisch
Germana-Deutsch
Religie-Religion
Chimie-Chemie
Fizica-Physik
Sport-Sportthinking
Tehnologie-Technologisch
Biologie-Biologiethinking
Civica-Bürgerlich
Muzica-Musik
Desen-Zeichnung

Greu era sa intri si tu pe Google translate laughing. big grin

3 răspunsuri:
| 1259854 a răspuns:

Cauta pe google translator de exempul romana=Rumänisch daca asta este ceea ce cauti.nu am inteles prea bine intrebarea ta...

| Assassins explică (pentru 1259854):

Ti-am dat exemplu si tu tot nu intelegi...Deci sa traduci mate romana engleza istorie etc in germana...

| Vladuthz a răspuns (pentru Assassins):

Fata ti-a raspuns cat s epoate de logic ca exista dictionare pe net unde poti traduce singur, ce nu intelegi?