| ScandaL a întrebat:

Buna TPU...Am o problema.Ma tot cert cu mama.Ma face sa ma inchid in mine.Sa nu mai vreau sa traiesc mai ales cand imi spune undele vorbe pe care o mama care isi iubeste copilul nu le-ar zice niciodata.Ma dor foarte tare lucrurile pe cale mi le spune.Si nu stiu cum sa ii spun... Ceva sfaturi va rog.

Răspuns Câştigător
| Columbeanca97 a răspuns:

Bunabig hug eu cred ca mama ta te iubeste doar ca daca iti spune ceva nu o face cu intentie o spune la nervi, ea nu isi da seama ca te raneste, eu as zsice sa vorbesti cu ea intr-o zi cand e pe toane bune si i zici ti-as zice cum sa i zici dar nu stiu din ce cauza ti-a zis unele vorbe, probabil si tu ai facut ceva in trebo ce o deranjeaza la tine si cum ar vrea sa fii si sa nu iti mai zica unele lucruri pentru ca te dor. Incearca!happy Fundaaa^^

5 răspunsuri:
| муℓιƒєx a răspuns:

In primul rand:
1. nu mai pune la suflet ce iti zice ea.
2. mai bine du-te in camera ta, citeste sau sta pe net!
3.incearca sa o intrebi de ce se comporta asa de aspru cu tine
4.incearca sa te dai pe langa mama ta, sa o saruti, etc.
5. FUNDA?
plzz

| iloveunicorns a răspuns:

La nervi omul spune ce apuca, crede-mă, şi mama când eram mic mă certa, tot cu astfel de cuvinte, dar in unele momente, chiar imi dădeam seama că mă iubeşte. Cuvintele nu sunt spuse cu cap, poate la nerv...Şi tu, nu mai face prostii laughing.

| EvilThoughts a răspuns:

Nu mai pune la suflet tot ce iti spune ea. Poate uneori le spune fara sa gandeasca... ignor-o, nu ii mai da importanta si las-o in pace.V afi bine, vei vedea

| DragutzikaDeDe a răspuns:

Nu te intrista si nu mai pune la suflet atunci cand iti zice cuvinte urate. Asta e.Sa fi mama e foarte greu, cu toate grijile pe cap numai ele stiu.Incearca sa o linistesti.Atunci cand vorbeste urat crezi ca nu-i pare rau? Iart-o pentru ca e mama ta si asa sunt toate mamele.
sper ca te-am ajutat

| roby_4802 a răspuns:

Buna,sunt in aceeasi situatie ca si a ta o problema ar fi lipsa banilor si orce greseala ai face de tine se ia asa ca daca ai 17 sau 18 ani ia-ti un job si fa ca, totul sa fie ok si vb cu ei cand nu sunt nervosi