| willy10 a întrebat:

Buna si Salut.am si eu o rugaminte la toata lumea cine vrea sa faca o fapta buna sau cine ma poate sustine ajuta nu cer mult sau imposibilul. Acum 20 de ani pe vremea astea imi pierd doua dintr-e surori fiind adoptate in U.S.A (adoptate pe cale legala nu sunt sigur exista multe dubii -vandute iar nu stiu singur daca sau cerut bani pentru ele pentru ca nu am fost la locul de fata eram doar un copil aveam 5 ani ) cert este ca acesti 20 de ani fara ele am fost exact ca un prizioner nici sa plang numai puteam toate modalitatile am incercat (avocati detectivi particulari cereri spre adoptia Romana nimeni nu sti nimica toata lumea are ceva leagat la ochii) din sursele mele am inteles ca familia surori mijloci sunt niste oameni importanti acolo...dar ei nu cred ca au inteles ca de fapta cum eu am trait cu o paine uscata daca eram putin mai mare poate era altfel viata in definitiv este sora mea si sangele nimeni nu il poate schimba sora ceea mare nici macar nu sti ca exist avea 6 luni cand a parasit tara fratele meu fiind si el adoptat cand a sunat la Orfelinat cand s-a facut mai mare am fost declarat mort eu fiind disciplinar mutat la alt Orfelinat la Capatul pamantului cert este ca ne-am gasit pe o strada din Elvetia acuma visul meu este sa imi gasesc si surorile am avut o viata nu prea usoara nu am stiut ce inseamna familia ce inseamna copilaria sora mijlocie a fost ceea care a avut grija de mine a fost si mama si tata pentru mine nu a fost doar o sora pe mine mau marcat toate lucrurile care le-a facut pentru mine a fost sora care cand venea masa eu mancam si portia ei daca cineva dadea in mine tipa urla numai da in fratele meu nu stiu a fost totu pentru mine eu ajungand o (bestie) dupa plecarea ei din zi in zi ma faceam mai rau ...crescand mai mare dorul s-a aprins din ce in ce mai mult numai imi doream nici sa traiesc nu aveam cu cine sa vorbesc am incercat si alte lucruri dar dumnezeu nu a vrut sa ma ia am reusit sa parasesc tara acum 10 ani faceam lupte de strada nu am castigat ca alti milioane 7 sute 8 sute cand erau adversari mai tare a fost si 20 de milioane acesti bani i-am strans la ciorap cum se spune si asa am reusit sa plec eu fiind inca minor si sub protectia Orfelinatului cand am parasit tara si acum imi aduc aminte am zis acuma va voi gasi dar adevarata viata de abia atunci incepea sa inceapa greul cum se zice in timp am inceput sa scriu la niste carti pe care le voi dedica ei poate asa va intelege cat de mult am iubit-o o iubesc si o voi iubi pana nu voi mai exista ce am nevoie este de cat mai multe persoane cu facebook si cu youtube si vreau sa fac un video cu mine sa spun povestea mea in 5 limbi diferite si sa fi dat atat de departe pana va ajunge la ele Va multumesc la toti care ma veti ajuta

8 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
trista povestioara ta.dar mare lucru aici nu cred ca vei dobandi..mai bine incearca la o televiziune, de exemplu la Catalin Maruta, chiar acum o saptamana a rezolvat un caz asemanator..nu strica sa faci o intrebare acestei emisiuni si poate poate se rezolva ceva, televiziunea are impact, mai ales ca se difuzeaza si pe international..iti doresc din suflet, ca visul tau sa devina realitate si in scurt timp sa avem vesti bune si lacrimi de fericire de la tine!
O zi frumoasa sa aihappy

| willy10 explică (pentru caramela):

Din fericire am fost intr-o scoala numai cu copii de deputati senatori director piloti generali pe vorba mea copii cu fite sau parinti buni povestea mea o stie si cunoaste bine Ana fata cea mica a lui adrian sarbu (patronu Pro tv ) eu si ana suntem de aceeasi varsta am zis mica pentru ca Alma este sora cea mare dintr-o simpla coincidenta si pe mama ei o cheama exact ca pe sora mea ceea mica crede-ma ca de cate ori ne gasim pe facebook numai despre surori vorbim cum sa te fac sa intelegi ai 3 grupuri de oamani in lumea asta planeta noastra miliardari milionari si mini-centi uni oameni chiar nu pot trece peste alti de aceia am cazut la aceasta intelegere cu facebook cu youtube (am primit un raspuns care te va face sa intelegi niste lucruri daca vrei cautale tu gaseste alte forme pentru ca noi nu vrem sa deranjam pe nimeni iar acest lucru m-a pus pe ganduri deci nu cred ca au fost adoptate de Barack Obama si acele persoane tot oameni sunt si in definitiv ele sunt si vor ramane surorile mele si sange din sangele meu unele lucruri nu le poti cumpara sau ascunde ) O zi frumoasa ziua sa ramana in timp inchisa si tu sa ramai frumoasa parerea mea esti o fata care a invatat ceea ce inseamna sa ajuti pe cel din jur ma simt minunat cand am persoane care ma pot intelege ce daca eu app 20 de ani nu am spus nimanui secretul si povestea vieti mele am incercat sa tin ascuns pentru mine cu exceptia prietenilor buni Have a Nice Day

| caramela a răspuns (pentru willy10):

Nu cred ca deranjezi pe nimeni daca insisti sa fii ajutat in gasirea surorilor.iar daca apelezi la un post tv crezi ca iti vor lua capu? intrebarea moarte-nare..si nu cred ca daca iti expui poveste(fara a cere remuneratie )nu cred ca ar ramane fara ecou..insista sa vezi daca lumea e chiar asa de rea cum o catalogam noi. poti incerca si la antena/kanal d sunt posturi tv cu impact si nu cred ca nu se va gasi o solutie..parerea mea.e bine ca atunci cand suntem disperati, sa cerem ajutor si sa cautam chiar si acolo unde ne asteptam mai putin.
O zi frumoasa sa ai si nu strica o rugaciune.happy

| KodrutZ a răspuns:

Da-mi un PM. Daca chiar vrei sa faci o treaba, nu iti pierde timpul cu FB/YT, ci contacteaza bloguri/ziare/emisiuni TV mari din USA si vezi cum faci sa faci publica povestea in acest mod.

| willy10 explică (pentru KodrutZ):

Am incercat prin CNN dar nu am primit raspuns eu cred ca in ziua de azi ma vor lua in seama dupa ce inteleg despre ce este vorba am scris la mailuri numai eu stiu cate... spune-mi ce inseamna PM? eu unu ce cred dupa cautarile mele de atat timp este ca ele cand au intrat in USA actele sau falsificat pentru ca eu detin originalele eu am viata exact ca un Puzzle incerc sa pun piesa cu piesa dar sunt lucruri care lipsesc si care imi sunt ascunse ( confidentiale) acuma nu o fi adoptato Barack Obama totu asa discret. sunt oameni la fel ca si mine

| KodrutZ a răspuns (pentru willy10):

Mesaj privat aici pe TPU. Dai click pe numele meu si ajungi la un buton care iti permite sa faci asta.

| LostSoledxd a răspuns:

Povestea vietii tale este foarter trista si ar trebui sa fie auzita de toata lumea. aceasta poveste, povestea unui om care a fost despartit de singurele lui rude si care de douazeci de ani a muncit si s-a luptat cu viata ca sa-si gaseasca familia de mult pierduta trebuie auzita.este un strigat de ajutor din partea unui om special.si eu cred ca in viitor va veni si acest ajutor la tine!
iti propun sa incerci sa apari intr-o emisiune sau sa-ti pui in aplicare idea cu mesajul de pe youtube fiindca cea mai mare parte din populatia acestei planete intra zilnic pe acest site mai ales americani.fie ca sa posteze ceva fie sa vada ce mai e nou si e imposibil ca una din sorile tale sau cineva care ocunoaste sa nu vada acest mesaj.si chiar daca nu il vede cred sigur ca o mare parte din populatie auzindu-ti povestea se va induiosa si va incerca sa te ajute.nu incerca sa speri. exista minuni si cu siguranta exista si un Dumnezeu. APROPO s-a facut un film indian cu un caz identic ca al tau.se numeste lantul aminitirilor si in el este vorba despre trei frati carora le sunt omorati parintii la varste fragede de niste mafioti iar ei ca sa scape cu viata din acest atac terorist fug din casa parinteasca spre gara ca sa fuga din oras si sa nu fie omorati iar cand ajung la gara unul din ei ajunge in tren intre timp trenul porneste iar al doilea nu il mai prinde si ramane la gara iar al treilea pleaca in oras la o cunostiinta.iar peste multi ani se reintalnesc toti trei.
si eu cred ca asemeni acestui film si tu iti vei gasi sorile. poate nu acum, poate nici la anul sau poate nici peste zece ani dar stiu sigur ca le vei gasi.
succes! laughing

| micuzaaa a răspuns:

Oau stiu cum este nu a m prea multa experienta dar nimeni nu poate trece mai departe fara amintirea asta pentru ca nu poti sper sati refaci familia