| BadAngel a întrebat:

Am o problema pe care nu stiu cum sa o rezolv. Cu o seara in urma,a izbucnit un conflict intre mine si parintii mei, iar tatal meu m-a batut atat de tare ca i s-a umflat fata. Am tmpla stanga sparta si mana stanga sucita si vanatai pe tot corpul. Am implinit 18 ani recent si as vrea sa plec de acasa,deoarece m-am saturat sa fiu batuta si hartuita asa, dar imi este frica sa le spun pentru ca s-ar enerva si m-ar bate din nou. Ce as putea sa fac? Cum sa le spun ca vreau sa plec?

8 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

De ce să le spui?

| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la Politie si depune plangere!

| T0T a răspuns:

Le spui pur și simplu că pleci și le spui că dacă se mai ating de tine te duci la poliție.

| FaraNume1245 a răspuns:

Simplu, nu le spui. Le lasi un bilet de adio si aia e.

| Xelon a răspuns:

Nu ai un prieten la care sa mergi?

| GreenVoid a răspuns:

Doamne fereste pai tu cu rani pe corp nu te duci la politie? Si lu tac tu cu lopata in cap ar trebui sa i dai.Pacat ca ai asteptat acum daca erai minora era vai si amar de el.

| blackPug97 a răspuns:

Pentru inceput, avand in vedere ca inca se vad ranile, poti sa mergi la politie...dar daca nu vrei sa te bagi in asa ceva, ai 18 ani, poti oricand sa pleci..si nu traba sa le spui.
Vezi cum rezolvi cu locul in care o sa stai, si intr-o zi cand nu is ei acasa iti iei lucrurile de care ai nevoie si pleci.Lor le lasi numa un bilet in care sa stie ca tu ai vrut sa pleci si gata.
(dar ca idee, cel mai bine ar fi sa iti schimbi atunci si numarul de telefon ca sa nu te poata cauta)
Si sa ai grija la cine spui unde esti, ca sa nu te trezesti cu ei la usa.

| blackPug97 a răspuns:

Daca esti din Arad, te pot ajuta eu sa iti gasesti un loc in care sa stai.