| elenapopescu1990 a întrebat:

am o problema si as vrea sa ma ajutati. recent am facut sex cu prietenul meu dar el nu a ejacu7lat in mine sh nici lichid de acela dinaintea ejaculari nu a avut este posibil sa raman insarcinata? va rog sa ma ajutati

2 răspunsuri:
| RandomGirl a răspuns:

Nu cred ca ai putea fi insarcinata.
Exista o sansa mult prea mica...vezi daca incep sa apara ametelile in urmatoarele saptamani ar trebui sa iti faci un test de sarcina, asta in cazul in care nu ai lipsa de vitamine, de fier etc sau daca ti-ai schimbat dieta sau daca faci sport excesiv sau daca a fost primul contact sexual este posibil sa iti intarzie ciclul pana la 2 saptamani( mi s-a intamplat) pentru ca s-au produs modificari in organism.
Iti recomand ca de acum inainte dupa un contact sexual, dupa ce ati terminat(si sper sa nu ejaculeze in tine daca nu doresti sa fii insarcinata) sa te speli cu apa calduta in interiorul vaginului pentru ca apa omoara spermatozoizii, dar ai grija sa nu fie prea fierbinte, dar nici prea rece sa nu patesti ceva. Sa nu te speli mai mult de o data pe saptamana pentru ca ai putea sa iti deregleri flora intesinala.
Iti doresc numai bine si chiar ma indoiesc ca ai fi insarcinata, prezervativul este cel mai bun(99%), dar poti sa folosesti si metoda calendarului(50%). Depinde si de partener daca este experimentat si stie ce face.

| Powerrrrrr a răspuns:

Da... exista un fenomen prin care spermatozoizii trec printr-o alta dimensiune si ajung in tine! laughing
Nu vad cum ai putea.
Nu-s expert.