| AlcolikSmile a întrebat:

Am o problema si nu stiu cum sa o rezolv.
Cunosc de 3 ani o fata din alt ora, vorbeam zilnic cu ea, tin enorm la ea si ea la mine.Suntem prietene bune. Acum o luna a venit in orasul meu ca sa ne vedem.
De vreo saptamana mi-a scris la un comentariu ceva urat, jignindu-ma. Stiu ca a fost din gluma dar parintii mei au vazut acel comentariu inaintea mea iar eu nu am putut sa-l sterg...
Ideea e ca ei nu au incredere in ea, ea fiind un anturaj mai prost si mi-au interzis sa ma vorbesc cu ea. Nu pot sa renunt la ea. Nu am vorbit cu ea doua zile si ieri mama m-a "prins", sa zic asa, ca vorbesc cu ea. A apreciat ca am recunoscut cu cine vorbesc dar tot nu e ok...
Nu vreau sa renunt la ea si sa rup legatura cu ea. Am vorbit mult cu mama pe tema asta si nimic. Nici nu vrea sa se gandeasca.
Posibil sa vina in weekendul asta iar si chiar nu pot sa le zic ca o sa vina pentru ca sigur nu o sa ma lase...

Cum sa ii conving?
funda.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să le explici că fata aceea reprezintă ceva pentru tine.
Acum văd că postarea e veche din 2014.
S-au întâmplat multe de atunci.
Nu vrei să le povestești, să învețe și alții ceva din pățaniile tale?