| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema, sunt a 7a si in prima ora de cultura civica am vorbit despre Romania si la sf orei ne-a dat de facut ceva pentru acasa si suna cam asa : 1.Romania ca stat, tara, natiune si popor. 2. Puterile in statul numit Romania si 3. Opinia mea despre 1 sau 2. ma puteti ajuta va rog frumos?

1 răspuns:
| Bloddsiege a răspuns:

Trebuie sa zici cate ceva despre temele date la 1 si 2 si la 3 trebuie sa zici cum ti se par tie toate astea:ex stupide deoarece...adecvate doarece...si asa mai departe