| Londonezul a întrebat:

Am o problema.Sunt la liceu pe profil mate-info si nu pot sa spun ca sunt un "geniu" la matematica.Pe clasa a 9 a a fost ok, pe a 10 a in sem 2 a inceput problema.Eu fiind mai lenes de felul meu nu prea mi-am facut temele in acel semestru si profesoara stiindu-ma elev silitor ma tot scotea la tabla sa rezolv unele exercitii, acum nefiind la zi cu materia nu ma prea descurcam si profesoara nu e prea rabdatoare si ma trimitea la loc de cele mai multe ori daca vedea ca nu ma descurc, ea observand scaderea nivelului meu.Din clasa a 11 a am incercat sa ma pun pe treaba si am observat ceva.La teste rezolvam exercitiile bine dar profesoara cred ca a prins boala pe mine si sem asta cu greu am reusit sa scot note de trecere.

Cum o sa trec daca profesoara are boala pe mine?

2 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! happy
Continua sa fii serios, o sa fie bine daca ii faci teste bune, iar daca o tine pe a ei, ii poti arata la bac de ce esti in stare.Bafta! happy

| luiza17 a răspuns:

Invata cat poti tu de mult ca sa o oftici si ca sa ii arati ca esti inteligent! Am patit si eu ceva de genul anul trecut cu profesoara de fizica. Primele note pe semestrul trecut au fost 5 si 2, iar in ultimul test am luat 10 fara sa copiez, adica eu chiar am invatat si ea mi-a trecut 9.